KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Návštěvníci Galerie výtvarného umění v Mostě prostřednictvím vystavených děl rozšiřují svůj cit k umění
 
Autor / zdroj foto: Galerie výtvarného umění v Mostě

Galerie výtvarného umění v Mostě / Most

Galerie výtvarného umění v Mostě je od roku 2001 spravována Ústeckým krajem. Svůj výstavní program realizuje v suterénním výstavním sále gotického kostela Nanebevzetí Panny Marie, který svou velkolepou centrální dispozicí umožňuje rozsáhlé realizace malířských a sochařských retrospektivních výstav.

Výstavní činnost je koncipována tak, aby výběr umělců v dlouhodobém časovém horizontu přiblížil nejen mostecké a ústecké veřejnosti tvorbu předních výtvarných umělců a uměleckých proudů 20. a 21. století. Kromě vybraných českých umělců prezentuje i tvůrce zahraniční, u kterých se zaměřuje zejména na oblast frankofonní, německou a finskou.

Cílem galerie je, aby návštěvník skrze prezentovaná umělecká díla a jejich estetickou kvalitu a uměleckou hodnotu, rozšířil a obohatil svůj cit k uměleckému dílu. Galerie spolupracuje se širokou kulturní veřejností, především se zaměřuje na práci s mládeží, kde je cílem naučit mladé návštěvníky zodpovědnosti a vztahu k bohatému duchovnímu a kulturnímu dědictví a skrze něj rozšiřovat schopnost komunikace a tolerance.


Galerie nenabízí žádnou stálou expozici, ale v průběhu roku probíhajírůzné, většinou měsíční, výstavy.

Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu galerie.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.