KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Rekreační areál Matylda v Mostě.
Jezero Matylda slouží k rekreaci a vodním sportům. Můžete tady jezdit na šlapadlech i vodních lyžích
Rekreační areál Matylda v Mostě.  
Autor / zdroj foto: Technické služby města Mostu

Rekreační areál Matylda / Most

Příměstský rekreační areál Matylda vznikl rekultivací krajiny po důlní činnosti. Vodní nádrž má rozlohu 38,7 hektaru a průměrnou hloubku 3,5 až 4 metry a slouží k rekreaci, provozování vodních sportů i rybářům. Břehy nádrže mají plážovou a parkovou úpravu. Pláž je kamenito-písčitá, vstup do vody je možný po betonových panelech a plovoucích molech.

Přírodní vodní plocha je určená ke koupání ve volné přírodě. Součástí areálu jsou vybudované cyklostezky, asfaltová dráha pro in-line a cyklisty o celkové délce 4 km. Součástí jsou oddychové zóny, travnaté plochy, které jsou pravidelně upravovány. Pro léto je otevřena půjčovna paddelboardů a vodních šlapadel. Na své si přijdou také milovníci jízdy na vodních lyžích a skútrech.

Během letní sezóny je zajištěn provoz WC a sprch v termínu od 1. května do 31. října, denně od 8:00 do 20:00 hodin. V prostorách areálu naleznete také sezonní stánky s občerstvením.

Parkování návštěvníků:
Parkování aut je možné na přístupové cestě z ulice Tvrzova. Toto parkoviště je střeženo kamerovým systémem Městské policie.

V zimních měsících, pokud jsou klimatické podmínky příznivé, jsou zde upravovány běžecké stopy pro milovníky běžeckých lyží a vodní plochu lze využít při dostatečné tloušťce ledu také k bruslení.

Od roku 2014 je pro návštěvníky vyčleněn prostor pro kemp - tábořiště, který je provozován v době letní sezóny od 1. května do 30. září. Vyhrazený prostor mohou užívat návštěvníci se stany, obytnými vozy i karavany.

Parkování pro cyklisty:
Bikebox je určen pro veřejné použití jako úložný box pro uzamčení kola.

Příměstský rekreační areál Matylda leží v bezprostřední blízkosti uměle vytvořeného neprůtočného rekultivačního jezera v severozápadní části města Mostu v městském obvodu II. Souš.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.