KAM NA VÝLET / Hrady, zámky a zříceniny

Hrad Hněvín představuje dominantu města Mostu.
Hrad Hněvín představuje dominantu Mostu. V zážitkové expozici je možné vyzkoušet si zmizení královského města Mostu
Hrad Hněvín představuje dominantu města Mostu.  
Autor / zdroj foto: Město Most

Hrad Hněvín / Most

Hrad Hněvín představuje dominantu města Mostu, nad kterým se tyčí na vrchu Hněvín. Prostory opevnění jsou volně přístupné. V zážitkové expozici o životě alchymisty Edwarda Kelleyho si návštěvníci mohou na vlastní kůži a vlastní rukou vyzkoušet například zmizení královského města Mostu ze zemského povrchu. Z vyhlídkové věže se naskýtá nádherný výhled na krajinu od úpatí Krušných hor až po výběžky Českého středohoří.

Na hrad Hněvín se snadno dostanete pěšky, autem, na kole či MHD ke stanici Zahražany a odtud pěšky podle ukazatelů. 

Dílna magistra Edwarda Kelleyho
V sedmi zastaveních návštěvník poodkryje alchymistické kousky a triky, které dovedly Kelleyho až k císařskému dvoru. Přijměte pozvání do dílny, kde si na vlastní kůži a vlastní rukou můžete vyzkoušet například zmizení královského města Mostu ze zemského povrchu, což podle pověstí v hodině své smrti proslulý mág městu předpověděl.

V dílně si také zkusíte pomocí stroje času teleportaci jejího majitele z místa na místo. Stejně jako Kelley i vy dokážete stvořit nádhernou ženu Sirael, či vyrobit kámen mudrců, který je zapotřebí k výrobě zlata. Na vlastní oči uvidíte mága v životní velikosti zrovna ve chvíli, kdy píše své slavné pojednání o kameni mudrců.

Vyhlídková věž
Součástí stavebního komplexu je i vyhlídková věž, která byla v září roku 1900 dostavěna a slavnostně předána městu Most do užívání. Mostečtí obyvatelé tak získali rozhlednu, ze které mohli z ptačí perspektivy přehlédnout krajinu od úpatí Krušných hor až po výběžky Českého středohoří.

Vyhlídková věž na Hněvíně je zajímavou stavební památkou, která se stala již neodmyslitelnou součástí panoramatu města Most.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.