SPORT / Basketbal

Výběr MLMK se zúčastnil letošního Zelencupu 2015
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: isifa/thinkstock.com

MOST

Mostecká liga malé kopané se o tomto víkendu nehrála, neboť se její výběr vypravil na letošní Zelencup 2015, což je jeden z největších turnajů v malé kopané u nás.

V jeho rámci byla jedna ze základních skupin sehrána jako závěrečná příprava před zahájením prvního ročníku celostátní ligy malé kopané. Tato liga bude mít slavnostní výkop dne 23.8.2015 v Praze.

Této základní skupiny se zúčastnilo všech osm svazů, které jsou do prvního ročníku přihlášeny, tj. Most, Praha, Brno, Příbram, Milovice, Blansko, Jihlava a Pardubice. Výběr Mostecké ligy malé kopané nakonec nastoupil ve složení - Václav Šlégr (FC Kanec) – brankář a jako hráči v poli - Lukáš Haspra „C“ (Old Bridge), Jan Berka (proOFFICE), Oldřich Kubík (proOFFICE), Jiří Masopust (FC Levels), Miroslav Braum (Inseminátors FC), Zdeněk Kopas (Inseminátors FC) a Kamil Tůma (FC Kanec).

Vzhledem ke složení výběru neodjížděl Most bez ambicí, ale ty začaly bohužel rychle brát za své vinou neuvěřitelného množství zranění, které vyvrcholilo tím, že do pole museli nastoupit i Vojtěch Benda a Aleš Janeček (oba proOFFICE), kteří původně cestovali pouze jako realizační tým. Postupně došlo k dvěma zraněným kotníkům, dvěma nataženým tříslům a jednomu zhmožděnému stehennímu svalu, což vyvrcholilo v posledním sobotním zápase tím, že Most již byl již schopen postavit pouze sestavu 4+1 oproti klasické 5+1.

V průběhu sobotního programu se Most postupně utkal v základní skupině se všemi sedmi svými budoucími soupeři. V prvním zápase Most prohrál s Blanskem 1:3, když ještě na 1:1 vyrovnával Lukáš Haspra z nahrávky Jiřího Masopusta. Toto utkání bylo jediným, které Most odehrál kompletní.

Následovaly porážky s Brnem 0:3 a s Pardubicemi 0:1. Ve čtvrtém zápase dne dokázal výběr MLMK zabrat a porazil výběr Jihlavy 2:0 po gólech Miroslava Brauma a Kamila Tůmy, na které jim v obou případech nahrával Jiří Masopust.

Na tento úspěch Most navázal i v dalším zápase, když v posledních dvou minutách utkání dokázal vstřelit do té doby v pohodě vedoucímu výběru Prahy dva góly a remizovat 2:2. Oba góly Mostu zařídil Oldřich Kubík (1+1). Druhý gól vstřelil Lukáš Haspra. Asistenci u Kubíkova gólu si připsal Aleš Janeček.

Následovali dvě porážky bez vstřeleného gólu, 0:5 s Příbramí a 0:2 s Milovicemi, s kterými již Most hrál pouze se čtyřmi hráči v poli. Dlužno dodat, že Milovice sportovně rovněž stáhli sestavu na 4+1, za což jim patří dík.

I přes čtyři body skončil zraněními decimovaný výběr Mostu na posledním místě ve skupině a do nedělního finálového dne tak nemohl hledět s optimismem.

Nedělní vyřazovací fázi však začal kuriózně postupem přes tým Šmoulové, který se k utkání vůbec nedostavil. V dalším kole pavouka pak Most narazil na tým 1.FC Praha. Do tohoto utkání se podařilo dát alespoň částečně dohromady tři ze sobotních zraněných a Most tak mohl nastoupit opět v sestavě 5+1. V tomto utkání šel rychle do vedení tým 1.FC Praha, aby chvíli na to přidal po velmi kontroverzním rozhodnutí rozhodčího druhou branku. Po tomto zřejmě chybném verdiktu, který nadělal spoustu zlé krve, se tým Mostu semknul a začal na hřišti dominovat. Ovšem ani tento výborný výkon nestačil více než na snížení na konečných 1:2 a Most se tak s turnajem rozloučil. Tento poslední gól výběru MLMK na Zelencupu 2015 vstřelil Jiří Masopust po nahrávce Lukáše Haspry.

Samotnou účast nelze s ohledem na zdravotní komplikace označit za neúspěch. Vedoucí výběru MLMK jsou i nadále přesvědčeni, že region Mostecka disponuje řadou kvalitních fotbalistů, kteří mohou v celostátní lize platit za černé koně.

O ambicích Mostu je možné se přesvědčit dne 30.8.2015 v 15:00, kdy v prvním kole přivítá na hřišti 11. ZŠ Most výběr Příbrami, který mimochodem letošní Zelencup vyhrál.

Autor / zdroj:

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.