Autor / zdroj: Aleš Janeček
15.10.2017

Padly první góly letošního čtvrtfinále MLMK

MOSTECKO

Dokonalé babí léto bylo kulisou pro čtyři úvodní zápasy letošního čtvrtfinále Mostecké ligy malé kopané. V nich na sebe postupně narazilo osm nejlepších týmů po letošní základní části.

Nedělní čtvrtfinálový program odstartovalo na hřišti 11. ZŠ Most střetnutí mužstev Atlético Most a Kosmos. Samozřejmě že Atlético Most, vítěz letošní základní části, vstupovalo do tohoto zápasu jako obrovský favorit. Tuto svou pozici Atlético beze zbytku potvrdilo, ale rozhodně nelze Kosmos označit za pouhý kompars tohoto utkání. Atlético sice půjde za týden do odvet s výhrou 10:3, ale zejména výsledek prvního poločasu 4:3 dává tušit, že Kosmos podal velmi statečný výkon. Jednoznačným katem Kosmosu se stal hráč vítězů Jan Štefko (6+0), který poraženým nasázel hned šest gólů a stal se bodujícím i střelcem prvních čtvrtfinále. K jeho střeleckému představení se připojili především tříbodoví Jakub Chábera a David Matyáš (oba 1+2) a Michal Prokop (0+3). Všechny góly poražených a mezi fotbalisty tolik ceněný hattrick vstřelil v barvách poražených Cosmin Filip, na dva z jeho gólů mu nahrával Jan Zajačik (0+2).

Následovalo utkání mezi po základní části druhou Hospodou ULITA a sedmými Gamblers Most. Byť Gambleři vstupovali do tohoto zápasu za situace, kdy hned čtyři hráči z jejich soupisky byli aktuálně v sestavě národního týmu na Mistrovství světa v Tunisu, ukázali, jak silnou mají sestavu. Utkání pro sebe Gambleři získali výsledkem 8:2 po poločase 5:1. Nejproduktivnějším hráčem vítězů byl Martin Tancoš (1+3). Po třech kanadských bodech brali jeho spoluhráči Robert Dvořák (3+0), Jakub Záruba (2+1) a Milan Macháček (1+2). Za poražené přesně pálili Petr Porazil (1+1) a Miroslav Krajňák (1+0).

Třetím čtvrtfinále v pořadí bylo utkání mezi po základní části třetími GMS Most a šestými Jablíčky Chomutov. Jablíčka sice základní část nedohrávala v bůhví jaké pohodě, když tři poslední zápasy prohrála, ale bylo velkou chybou, pokud se tím někdo nechal ukolébat. V zápase proti GMS jasně ukázala, proč mají na svém kontě vítězství v řadě prestižních českých turnajů, a vyslala silný signál směrem ke svým medailovým ambicím. GMS, které rozhodně nenastoupilo ve své nejsilnější sestavě, sice hrálo s Jablíčky vyrovnaný první poločas, ve kterém podlehlo pouze 0:1, ale v druhém poločase zcela propadlo a inkasovalo jeden gól za druhým. Skóre se nakonec zastavilo na konečných 9:1 pro chomutovské a GMS tak má před sebou příští neděli téměř neřešitelný úkol. Vítěze táhl výborný David Haviar (1+4). Toho doplňovali Matěj Dolejška (2+2), či Lukáš a Tomáš Svobodové (oba 2+1). Čestný úspěch GMS si připsal ofenzivní démon základní části, Petr Bohata. Brankář vítězů, Michal Plochý, se stal s jediným obdrženým gólem, brankářem těchto prvních čtvrtfinálových zápasů.

Posledním čtvrtfinálovým střetnutím bylo utkání mezi Inseminátors FC a FC Katalánci SWAG. Tyto týmy si byly po základní části v konečné tabulce nejblíže a tomu odpovídal i nejvyrovnanější výsledek ze všech nedělních zápasů. Inseminátors nakonec brali výhru 6:3 po poločase 4:0. Pod vítězstvím svého týmu jsou podepsáni zejména David Schettl (2+1), Pavel Jarolím a Michal Netolický (oba 1+2), či Jan Pyskatý (2+0). Za poražené ve druhém poločase korigoval skvěle hrající Marek Bartoš (1+1). Jemu se bodově vyrovnal Ondřej Kobylák (1+1), třetí zásah Katalánců zaznamenal Jan Vrba (1+0).

Příští neděli se opět od desíti hodin odehrají druhá dějství čtvrtfinálových zápasů, které rozhodnou o čtveřici postupující letos do semifinále.