SPORT / Fotbal

Popis:
Autor / zdroj: Aleš Janeček
29.9.2016

Mostecký výběr má před sebou cestu do Jihlavy

MOST

Tuto neděli v poledne vyrazí mostecký výběr směr Jihlava ke svému třetímu zápasu v rámci DRFG Superligy malého fotbalu.

Ta vstoupila do tohoto ročníku Superligy zle, když nejprve podlehla v Příbrami 3:2 po penaltách a posléze neuhájila domácí pevnost, kterou jí po výsledku 2:6 vyloupilo letos mimořádně silné Brno. Přesto je Jihlava týmem, který má nepopiratelnou kvalitu, což ostatně prokázala i loni, kdy po mohutném finiši nakonec skončila na třetím místě o pouhých šest bodů za druhým Mostem.

Mostečtí mají navíc v živé paměti své loňské vystoupení na jejím hřišti, kdy zde s pouhým jedním hráčem na střídání padli jednoznačně 1:5. Most tak tentokrát nechce ponechat nic náhodě a do Jihlavy nominoval velmi silnou sestavu v čele s několika českými reprezentanty. Ta bude mít složení – Ondřej Bíro „C“ brankář a před ním v poli Martin Boček, Miroslav Braum, Tomáš Karaus, Ladislav Kešner, David Macko, Dominik Nobst, Petr Nový, Jakub Polák, Vít Popelka a Tomáš Režný.

Jak bylo řečeno, tým by zde měla táhnout zejména čtveřice bronzových medailistů z letošního Eura, tedy Ondřej Bíro, David Macko, Jakub Polák a Tomáš Režný.

S Jihlavou se Most utkal v rámci DRFG Superligy malého fotbalu zatím dvakrát a po výše zmíněné porážce 1:5 ji v domácí odvetě zdolal rovněž o čtyři góly v poměru 9:5. Nejvýraznější tváří jihlavského výběru je bezesporu dlouholetý český reprezentant Robin Demeter doplňovaný dalšími hráči s reprezentačními zkušenostmi, jako například Radim Šuta či Daniel Kavka.

A co od výjezdu do Jihlavy očekává vzhledem ke jménu soupeře i své sestavě mostecký trenér Vojtěch Benda?

„Především nechceme opakovat loňskou blamáž, kdy jsme do Jihlavy vyráželi vlivem vnějších okolností ve značně oslabené sestavě a kluci nebyli s jedním střídajícím hráčem, schopni čelit jihlavské síle. Paradoxně to byla loni výhra nad námi ve čtvrtém kole, která nastartovala do té doby tápající Jihlavu a ta nakonec dosáhla až na bronzové medaile. I toto bychom neradi opakovali“ zahájil s pousmáním svou odpověď Benda.

„Přestože Jihlava svá dvě úvodní utkání prohrála, pořád se jedná o velmi silný a kvalitní tým s oprávněně medailovými ambicemi. Proto k zápasu s ní pocestujeme v co nejsilnější sestavě, byť samozřejmě zase s některými absencemi způsobenými pracovními či fotbalovými povinnostmi některých našich hráčů. Většina hráčů, kteří nastoupí, má již zkušenosti se Superligou a do Jihlavy vezeme pouze dva úplné nováčky, kteří by ale měli bez problémů zapadnout, což jim usnadní fotbalové vazby a návyky z jednotlivých týmů  naší domácí soutěže. Vzhledem ke složení týmu si myslím, že do Jihlavy můžeme vyrážet bez obav a pokusit se zde udělat dobrý výsledek“ uzavřel Benda.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

DALŠÍ ČLÁNKY

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Celníci likvidovali zabavené zboží

Téměř 9 tisíc kusů padělaného zboží, 51 tisíc kusů cigaret, 50 kilogramů tabáku a patnáct set litrů lihovin zlikvidovali v minulých dnech ústečtí celn

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

DNES SE STALO

OBJEVY30. května 1498

Kryštof Kolumbus vyplul na svou třetí výpravu do Nového světa.

KULTURA30. května 1866

v Prozatímním divadle byla poprvé uvedena opera Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany.

SPORT30. května 1911

v Indianapolisu se jel první závod na 500 mil, vyhrál jej Ray Harroun.

POZVÁNKA OBRAZEM