SPORT / Fotbal

Popis: Mostecké pětice v reprezentaci.
Mostecké pětice v reprezentaci.
Autor / zdroj: Aleš Janeček
18.8.2016

Na EURO v malém fotbale vyráží pět zástupců Mostu

MOST

Mostecký malý fotbal dostal další pomyslné razítko osvědčující jeho mimořádnou kvalitu. Ve dnech 21.8. – 28.8.2016 proběhne v maďarském Székesféherváru Mistrovství Evropy v malém fotbale. Česká republika, tradičně jeden z největších favoritů, letos vyráží obhajovat loňské čtvrté místo opět s patnáctičlenným týmem.

A bude to Most, kdo v něm bude mít největší zastoupení. Hned pětice mosteckých hráčů se probojovala do tohoto závěrečného výběru a bude tak příští týden usilovat v Maďarsku o některou z medailí.

Tuto pětici tvoří Ondřej Bíro – brankář, a dále v poli hrající David Macko, Michal Macháček, Tomáš Režný a Jakub Polák.

V tomto složení dostali mostečtí příležitost na poslední přípravné akci v Německu, kde český národní tým smetl jak německou U21 (8:3), tak „A“ výběr (dokonce 8:0). Zřejmě právě toto vystoupení v kombinaci se skvělými výsledky Mostu v DRFG Superlize malého fotbalu, kde Most nakonec skončil těsně druhý za Prahou, zajistily mosteckým zástupcům reprezentační dresy. Ve všech pěti případech jde o jedny ze základních stavebních kamenů mosteckého výběru.

Ondřej Bíro diriguje mostecké výkony z brány s kapitánskou páskou na ruce a svým herním pojetím ustanovil v malém fotbale naprosto novou pozici „ofenzivního brankáře“.

David Macko skončil na konečném druhém místě mezi nejlepšími střelci celostátní ligy, vyhrál kanadské bodování mosteckého výběru (17+8) a zcela jistě by měl patřit k největším ofenzivním zbraním českého národního týmu.

Michal Macháček se v malém fotbale dlouhodobě prezentuje velmi vysokou kvalitou a jeho výjimečná levačka mu v uplynulé sezóně zajistila bilanci 7+6 v devíti odehraných zápasech DRFG Superligy malého fotbalu.

Jakub Polák bude mít v Maďarsku z mosteckých jasně největší reprezentační zkušenosti, neboť se v týmu zabydlel již dříve a jeho kvalita a nasazení mu zajišťovaly pozvánky na reprezentační akce opakovaně. V bodování mosteckého týmu skončil loni s bilancí 8+12 na druhém místě za Davidem Mackem.

Tomáš Režný se prezentuje mimořádně kvalitní defenzivní činností, kterou ovšem kombinuje se zcela nadstandardní podporou ofenzivy svého týmu. Dokázal tak i z pozice obránce v uplynulé sezóně zaznamenat v celostátní lize hned 17 (7+10) kanadských bodů a skončit na celkovém třetím místě v mosteckém výběru.

Most pak bude mít své zastoupení i v realizačním týmu, kde bude na pozici zdravotníka působit zdravotník mosteckého výběru Lukáš Ondroušek.

Na Mistrovství Evropy se Česká republika utká v základní skupině postupně s Portugalskem (22.8. - 16:00), Walesem (24.8. - 16:00) a Bulharskem (25.8. - 16:00) a všechna tato utkání bude živě přenášet Česká televize. Všichni příznivci a fanoušci mosteckého malého fotbalu tak mohou držet jeho zástupcům palce u televizních obrazovek.

Více informací získáte na www.fotbal-most.cz.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

DALŠÍ ČLÁNKY

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Celníci likvidovali zabavené zboží

Téměř 9 tisíc kusů padělaného zboží, 51 tisíc kusů cigaret, 50 kilogramů tabáku a patnáct set litrů lihovin zlikvidovali v minulých dnech ústečtí celn

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

DNES SE STALO

OBJEVY30. května 1498

Kryštof Kolumbus vyplul na svou třetí výpravu do Nového světa.

KULTURA30. května 1866

v Prozatímním divadle byla poprvé uvedena opera Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany.

SPORT30. května 1911

v Indianapolisu se jel první závod na 500 mil, vyhrál jej Ray Harroun.

POZVÁNKA OBRAZEM