SPORT / Fotbal

Popis:
Autor / zdroj: Aleš Janeček
18.7.2016

Mostecký čtyřlístek získal titul mistrů Evropy

Tento víkend se v Praze v areálu FK Vyšehrad odehrálo premiérové Mistrovství Evropy v malém fotbale hráčů ve věkové kategorii do 21 let. Jednalo se sice o úvodní ročník, ale díky dobré přípravě a kvalitní práci Asociace malého fotbalu ČR šlo hned od začátku o velmi prestižní akci. Prvního mistrovství Evropy se zúčastnily výběry České republiky, Slovenské republiky, Bulharska, Chorvatska, Slovinska, Německa, Itálie, Maďarska a Rumunska.

Z hlediska DRFG Mostecké ligy bylo tou nejdůležitější informací, že se do závěrečného patnáctičlenného výběru České republiky probojovala hned trojice jejích zástupců. Těmi byli Lukáš Haspra (Old Bridge), Václav Šlégr (FC Jeptišky) a Matěj Koudelka (Gamblers Most). Další potěšující zprávou je to, že v reprezentaci rozhodně nebyli jen do počtu. Vždyť Lukáš Haspra nastupoval do zápasů s kapitánskou páskou, Václav Šlégr byl jedničkou mezi tyčemi a Matěj Koudelka byl s Lukášem Hasprou součástí základní pětky.

Češi již před mistrovstvím platili za jednoho z favoritů a to zejména s přihlédnutím k míře profesionalismu, se kterým byla jeho reprezentace od počátku vedena a také vzhledem k výbornému zmapování českého malého fotbalu prostřednictvím zápasů celostátní DRFG Superligy malého fotbalu. Přesto bylo samozřejmě otázkou, s jakými týmy a v jaké síle dorazí ostatní účastníci.

Češi však pozici favorita začali naplňovat již od samého počátku. Postupně narazili v jedné ze dvou základních skupin na výběry Slovinska (výhra 3:0), Maďarska (výhra 6:1), Itálie (výhra 9:1) a Německa (výhra 6:3 po napínavém průběhu). Pod tyto výsledky se mostečtí podepsali následovně – Václav Šlégr odchytal celý zápas proti Slovinsku, poločas proti Itálii a celé utkání proti Německu. Matěj Koudelka během těchto zápasů skóroval dvakrát a Lukáš Haspra jednou.

V neděli pak následovala semifinále a finále. Česká reprezentace v druhém semifinále porazila Slovensko 4:1 a postoupila do boje o historické zlato. V něm se jí opět postavilo Maďarsko. I s ním si nakonec rozjetí Češi poradili snadno 7:1 a získali pro sebe titul mistrů Evropy. Oba play-off zápasy odchytal v bráně velmi jistě Václav Šlégr a na hřišti odehráli spolehliví Lukáš Haspra a Matěj Koudelka.

Tato mostecká trojice tak bude navždy nesmazatelně zapsána jako držitelé prvního titulu mistra Evropy v malém fotbale v kategorii U21. Společně s nimi si na krk pověsil medaili i mostecký zdravotník Lukáš Ondroušek.

Mostecký malý fotbal tak napsal další významnou kapitolu své úspěšné historie. Všem novopečeným mistrům Evropy gratulujeme.

Více informací naleznete  na www.fotbal-most.cz.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

DALŠÍ ČLÁNKY

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Celníci likvidovali zabavené zboží

Téměř 9 tisíc kusů padělaného zboží, 51 tisíc kusů cigaret, 50 kilogramů tabáku a patnáct set litrů lihovin zlikvidovali v minulých dnech ústečtí celn

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

DNES SE STALO

OBJEVY30. května 1498

Kryštof Kolumbus vyplul na svou třetí výpravu do Nového světa.

KULTURA30. května 1866

v Prozatímním divadle byla poprvé uvedena opera Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany.

SPORT30. května 1911

v Indianapolisu se jel první závod na 500 mil, vyhrál jej Ray Harroun.

POZVÁNKA OBRAZEM