SPORT / Fotbal

Ve čtvrtém kole Mostecké Ligy malé kopané Most narazil v Jihlavě
Ve čtvrtém kole Mostecké Ligy malé kopané Most narazil v Jihlavě. 
Autor / zdroj foto: MLMK

MOST / JIHLAVA

Den po vyvrcholení Mostecké Ligy malé kopané vyrazil její výběr ke svému čtvrtému utkání v rámci Ligy malého fotbalu. Tentokrát zamířil Most do Jihlavy a vzhledem k nominované sestavě a také s ohledem na dosud nepřesvědčivé výkony Jihlavy byl na místě mírný optimismus.

Ten vzal ale za své ještě před samotným odjezdem, když se postupně mosteckému trenérovi omluvilo na poslední chvíli několik hráčů. Most se tedy vydal směr Jihlava ve složení - Šlégr Václav ml. "C" - brankář, Kopas Zdeněk "A", Hlaváček Petr, Karaus Tomáš, Onuščák Dominik, Popelka Vít, Pyskatý Jan.

Jihlava Most přivítala ve složení - Derfl Ladislav, Šebesta Jakub - brankáři, Cipruš Radek, Demeter Robin, Fejt Michal, Kelbler Martin, Kriegsmann Miloš, Kučera Zdeněk, Průcha Adam, Přibyl Ondřej, Szabo Jakub, Šuta Radim, Ujčík Ivo.

Most s jedním hráčem na střídání se tak postavil silně motivované Jihlavě v jejím nejsilnějším možném složení včetně výborných Demetera a Šuty.

Začátek zápasu se nesl v atmosféře klasického oťukávání soupeřů a to až do deváté minuty, kdy skóre utkání otevřel střelou z úhlu jihlavský Radim Šuta. Jihlava byla po zbytek prvního poločasu lepším týmem a přes občasné šance Mostu to byla zejména ona, kdo byl nebezpečný. Za to, že se šlo v půli do šaten za stavu 1:0 pro Jihlavu, tak musel Most děkovat především svému brankáři, Václavovi Šlégrovi. Ten byl společně se spolehlivým Víťou Popelkou nejlepším mosteckým hráčem utkání.

Do druhé půle vstoupil Most aktivněji a v začátku poločasu byl lepším týmem. To však trvalo jen do 39. minuty, kdy jihlavský brejk zakončil český reprezentant v malém fotbalu, Robin Demeter. Právě v této fázi zápasu si začala vybírat daň úzká mostecká sestava a s ní související kupící se únava. Jihlavští hráči se stále častěji dostávali do přečíslení či dokonce samostatných úniků. Přestože se Václav Šlégr stále překonával, zvyšovala Jihlava v 46. minutě na 3:0, Jakub Szabo a ve 49. minutě na 4:0, opět Robin Demeter.

Most přesto nesložil zbraně a v 52. minutě dokázal snížit na 4:1 Dominik Onuščák po nahrávce Víta Popelky. Jihlava však již nechtěla připustit žádné komplikace a v 55. minutě uzavíral na konečných 5:1 z brejku do prázdné brány svým druhým gólem Radim Šuta.

Jihlava se tak dočkala svých prvních bodů v LMF a naopak Most poprvé ochutnal hořkost porážky.

Požádali jsme o shrnutí jeho dojmů mosteckého trenéra Vojtěcha Bendu. „Utkání se mi nehodnotí úplně snadno. Ani ne tak kvůli porážce samotné, jako spíš kvůli tomu, co k ní vedlo. Série omluvenek na poslední chvíli nám způsobila značné těžkosti. Nedá se ale nic dělat a nechci se na nic vymlouvat. Do Jihlavy jsme i tak jeli s dobrými hráči a já jim chci poděkovat za to, jak se se zápasem popasovali. První poločas jsme ještě s Jihlavou celkem drželi krok, ale v tom druhém jsme již logicky fyzicky nezvládali konkurovat pravidelně střídajícímu soupeři,“ odpověděl Benda.

„Dnešních absencí v sestavě je o to větší škoda, že jsem přesvědčen, že Jihlava, přes veškerou úctu k ní a k jejím nejlepším hráčům, Robinovi Demeterovi a Radimovi Šutovi, byla zatím nejslabším týmem, na který jsme v LMF narazili,“ doplnil mostecký trenér.

Každopádně ani tato porážka nic nemění na faktu, že v příštím kole 1.11.2015 od 15:00, kdy Most přivítá na svém hřišti Prahu, půjde o střet prvního s druhým a tedy o přímý souboj o čelo tabulky.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.