SPORT / Fotbal

Neporažený Most jede ve čtvrtém kole LMF do Jihlavy
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: MLMK

MOST

Tuto neděli čeká výběr Mostu druhé utkání na soupeřových hřištích a již čtvrté celkově v rámci celostátní Ligy malého fotbalu. Tentokrát bude naším hostitelem Jihlava. Tedy opět jeden z tradičních a velmi početných svazů.

Jihlava však přes svou nezpochybnitelnou sílu platí v Lize malého fotbalu zatím spíše za otloukánka, když má na svém kontě po úvodních třech kolech tři porážky a nula bodů. Rovněž její skóre 10:20 zatím nemůže jihlavské vedení příliš těšit. Na druhou stranu je třeba objektivně říci, že los soutěže nebyl k Jihlavě zrovna přívětivý, neboť všechna tři úvodní kola hrála Jihlava na hřištích soupeřů. Jihlava dosud utrpěla porážky 3:9 v Praze, 3:6 před televizními kamerami v Blansku a 4:5 v Brně. Zápas s Mostem tak bude pro Jihlavu první, kde se představí v roli hostitele a jistě se bude chtít svým fanouškům prezentovat první výhrou.

To Most je po začátku soutěže ve zcela jiné pozici a i po třetím kole o sobě stále může prohlašovat, že je již posledním účastníkem LMF bez ztráty bodu. Dosud dokázal porazit doma Příbram 9:4, přivézt televizní výhru z hřiště Milovic 6:5, a doma zvítězit nad Blanskem 5:2.

K utkání proti Jihlavě nominoval trenér Mostu, Vojtěch Benda, následující sestavu - Šlégr Václav ml. "C" - brankář, Kopas Zdeněk "A", Karaus Tomáš, Kešner Ladislav, Macháček Michal, Onuščák Dominik, Popelka Vít, Pyskatý Jan, Režný Tomáš a Tůma František.

Již klasicky jsme požádali mosteckého trenéra o pár slov jak k jeho nominaci, tak k příštímu soupeři.

„Pokud jde o naši nominaci, tak s tou jsem spokojen. Opět se nám podařilo sestavit silný a konkurenceschopný výběr a já tady chci klukům poděkovat, že skutečně vzali LMF za svou a přistupují k ní zodpovědně. S výjimkou pracovních povinností, či velkého fotbalu mě téměř nikdo neodmítá a ze strany hráčů cítím upřímný zájem. To je nesmírně cenné zejména u venkovních zápasů. Uvědomme si, že tomuto zápasu musí kluci včetně cesty obětovat celou neděli. Mezi nominovanými zatím není žádný nováček, přestože ještě chceme minimálně jedno jméno doplnit. Do Jihlavy jedeme opět silní na pozici brankáře a rovněž s naší ofenzivní silou ať již v podobě zatím čtyřgólového Michala Macháčka, či střelce hattricku proti Blansku, Františka Tůmy, jsem spokojen,“ odpověděl Benda.

„Jihlavu v žádném případě nepodceňujeme a myslím, že její postavení v tabulce neodpovídá její skutečné síle. V LMF se s přibývajícími zápasy stále více ukazuje, že je velký rozdíl mezi silou týmů na domácích hřištích a při výjezdech. Je mi jasné, že v Jihlavě se proti nám postaví to nejlepší možné a my se na tuto konfrontaci velmi těšíme. Nade všemi pak ční jméno Robina Demetera, což je rozdílový hráč jistě velmi dobře známý každému, kdo se trochu zajímá o malý fotbal,“ doplnil mostecký trenér.

Na rozdíl od prvního venkovního zápasu Mostu, nebude tentokrát možné zápas sledovat v televizi, ale vedení MLMK alespoň zajistí pro mostecké fanoušky a příznivce improvizovaný textový online přenos na stránkách www.fotbal-most.cz.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.