SPORT / Fotbal

Čtyři góly Michala Macháčka přinesly Mostu další vítězství v v Lize malého fotbalu
Čtyři góly Michala Macháčka přinesly Mostu další vítězství v v Lize malého fotbalu. 
Autor / zdroj foto: MLMK

MOST

Přesně po měsíci, tedy 30.9.2015, nastoupil výběr Mostu ke svému druhému zápasu v Lize malého fotbalu, tentokrát na půdě Milovic. A stejně jako v prvním případě, i tentokrát odcházel ze hřiště coby vítěz. Kamery České televize však rozhodně nebyly svědky tak jednoznačné výhry zástupců MLMK, jako v prvním kole proti Příbrami.

Milovice k zápasu nastoupily ve složení - Fišer Ondřej - brankář, Vlačiha Sergej "C", Baran Marek, Pečínka Vít, Novotný Matěj, Dudka Daniel, Golovko Cyril, Dosoudil Michal, Poborský Ondřej, Klepač Václav, Krátký Jan, Matějka Petr, Horváth Julius, Kugler Luděk, Gabriel Jiří.

Proti nim nominoval Vojtěch Benda, trenér Mostu, následující sestavu - Bíro Ondřej "C" - brankář, Haspra Lukáš "A", Berka Jan, Karaus Tomáš, Koudelka Matěj, Macháček Michal, Onuščák Dominik, Polák Jakub, Popelka Vít, Režný Tomáš, Šlégr Václav.

Zápas byl zahájen v 18:05 a již o tři minuty později Most prohrával po gólu Víta Pečínky. Mostečtí reprezentanti se však rychle oklepali a svou one-man show zahájil Michal Macháček. Nejprve zakončil rychlý brejk po nezištné nahrávce Tomáše Režného a poté si výborně seběhl na prudký aut Matěje Koudelky, čímž poslal výběr Mostu do vedení 2:1. Pak sice Milovice dokázaly vyrovnat po gólu Daniela Dudky, ale již o dvě minuty zakončil svůj čistý hattrick Michal Macháček po úchvatném sólu korunovaném střelou do horního rohu brány. Skoro by se chtělo nadneseně říct, že tímto gólem Macháček ukázal, že fotbal nemusí být vždy kolektivní sport. Ještě před přestávkou navýšil Most své vedení po akci, kterou přesným křížným pasem přes celé hřiště rozjel Lukáš Haspra, aby našel Víta Popelku, který výborně vybídl ke skórování Dominika Onuščáka. Do šaten se tedy šlo za stavu 4:2.

Když ve třetí minutě druhého poločasu zvyšoval na 5:2 pro Most svým čtvrtým zásahem Michal Macháček po nahrávce Jakuba Poláka, vypadalo to, že je zápas rozhodnutý. S tím se ovšem Milovice odmítly smířit a přidaly jak na nasazení, tak na agresivitě. Výsledkem byl postupný rozpad hry mosteckého týmu a snižování skóre na 3:5 – Cyril Golovko, 4:5 – Petr Matějka až po samotné vyrovnání na 5:5 tři minuty před koncem zápasu, kdy střílel opět Daniel Dudka. Na lavičce Mostu v tu chvíli vládla neveselá nálada a všichni se pomalu smiřovali se závěrečným penaltovým rozstřelem. S tím se ale odmítl spokojit kapitán mosteckého výběru, Ondřej Bíro, který si z pozice brankáře posunul míč a vydal se na útočnou polovinu do lehce sebevražedného sóla. Po několika výborných kličkách našel u levé tyčky volného Matěje Koudelku a ten v poslední minutě zápasu poslal Most k dalším třem bodům v LMF.

Vyzvali jsme Vojtěcha Bendu v pozici trenéra Mostu ke shrnutí svých dojmů po zápase. „Byli jsme svědky skvělého utkání, plného emocí s vítězným závěrem pro nás. Byl bych samozřejmě rád, kdyby naše výhra byla klidnější, ale takto jsme aspoň ukázali televizním divákům kouzlo malého fotbalu. Milovice nebyly snadným soupeřem a jsem přesvědčen, že se odsud body nebudou vozit snadno. O to více si naší dnešní výhry cením. Přes výborné individuální výkony některých našich hráčů chci poděkovat celému týmu za příkladné nasazení,“ odpověděl Benda.

Most má tak po prvních dvou kolech plný počet bodů a může se v klidu připravovat na dalšího soupeře. Tím bude hned tuto neděli výběr Blanska. To má za sebou zatím v LMF dvě utkání, kdy v prvním porazilo Jihlavu 6:3 a prezentovalo se skvělým fotbalem a ve druhém podlehlo silné Praze 3:6.

Dohledatelná historie blanenské malé kopané se datuje od roku 2004. Momentálně její soutěže hraje 65 týmů rozdělených do pěti lig a jedné veteránské. V dresu jeho výběru za jednoznačné hvězdy platí Jan Koudelka a Ondřej Paděra, čeští reprezentanti v malém fotbale a aktuálně držitelé čtvrtého místa z nedávno skončeného ME v malém fotbale v chorvatském Vrsaru.

Most se při nominaci musel tentokrát vypořádat s tím, že některým z hráčů, kteří zatím nastoupili k oběma utkáním LMF v mosteckém dresu, bude tento zápas kolidovat s jejich velkým fotbalem. Přesto postavil opět velmi silnou sestavu a chce naplno využít výhody domácího prostředí.

V barvách Mostu tentokrát nastoupí - Šlégr Václav ml. - brankář, Hlaváček Martin, Hlaváček Petr, Karaus Tomáš, Kopas Zdeněk, Macháček Michal, Nguyen Michal, Popelka Vít, Pyskatý Jan, Režný Tomáš, Tůma František.

Opět jsme poprosili Vojtěch Bendu o zhodnocení nominace.

„Jsem rád, že i přes vypadnutí některých hráčů jsme opět postavili velmi silný výběr a jen se tak ukazuje vysoká kvalita Mostecké ligy malé kopané. Tam, kde by se třeba jinde citelně projevila absence brankářské jedničky, my dokážeme postavit plnohodnotnou náhradu, Václava Šlégra. Rovněž další nováčci v sestavě mají svou kvalitu a jsem si jistý, že obstojí, ať již se jedná o bratry Hlaváčky, čerstvého držitele vietnamského ligového titulu ve velkém fotbale, Michala Nguyena, poctivě pracujícího Honzu Pyskatého, či mimořádně rychlostně disponovaného Františka Tůmu,“ uvedl Benda. „Osobně jsem pak zvědavý, jak naváže na své galapředstavení z Milovic Michal Macháček“ dodal ještě s úsměvem mostecký trenér.

Most nastoupí proti Blansku v neděli 4.10.2015 od 16:00 na hřišti 11. ZŠ Most a všichni diváci a příznivci malého fotbalu jsou na toto utkání srdečně zváni.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.