SPORT / Fotbal

Daniel Štosek z FC Levels si Mostecké lize malé kopané připsal proti Kanci hned sedm kanadských bodů
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: isifa/thinkstock.com

MOST

Již jen poslední kolo základní části má po tomto víkendu před sebou Mostecká liga malé kopané. V neděli bylo sehráno celkem osm zápasů dvou sloučených kol a většina týmů tak byla opět po týdnu postavena před nutnost odehrát dvě utkání v řadě.

Do tohoto náročného programu vstoupily jako první týmy Bridge City a Gamblers Most. Tento střet pro sebe získali hráči Gamblers Most v poměru 7:2, když zápas zlomili ve druhé půli po poměrně těsném poločase 3:2. Čtyřmi body se pod výhru podepsali Adam Koudelka (2+2) a v poslední době ve velké pohodě hrající David Macko (1+3). Za Bridge City pálili Marek Bartoš a Antonín Fišer (oba 1+0).

Gambleři vzápětí narazili na FC Gunners Most a v tomto nervózním a zbytečně vyhroceném utkání zvítězili 5:3, byť ještě v poločase překvapivě prohrávali 2:3. Tři kanadské body si připsal David Macko (1+2). Dvakrát pak bodovali Robert Dvořák, František Jelínek a Tomáš Režný (všichni 1+1). Gunners táhla trojice Martin Fryč (2+0), Filip Kosman (1+1) a Rostislav Mička (0+2).

Gunneři si nespravili náladu ani ve svém dalším utkání, když podlehli Old Bridge 2:5. Tři góly vítězů zařídil David Gábel (2+1), oba góly poražených pak Rostislav Mička (1+1).

Ve čtvrtém utkání nedělního programu se Old Bridge postavil těžší soupeř v podobě Inseminátors FC a ten již byl nad jejich síly. Old Bridge padli jasně 2:7. V barvách vítězů se hattrickem prezentoval Dominik Onuščák (3+1), tři body si zapsal Jan Ladomerský (1+2) a po dvou bodech pak přispěli Ladislav Friček a Zdeněk Kopas (oba 1+1). Za Old Bridge dvakrát skóroval Tomáš Baloun.

Po Old Bridge vyzvala Inseminátors Hospoda ULITA, která se dokázala sejít ve velmi silné sestavě a úroveň utkání tomu odpovídala. Zápas pro sebe nakonec těsně získali Inseminátors FC v poměru 3:2. Všechny tři góly vítězů nesou podpis Dominika Onuščáka (2+1). Doplňován pak byl zejména Janem Pyskatým (1+1). Oba úspěchy ULITY naopak zařídil Stanislav Levý (1+1).

ULITA si spravila náladu ve svém dalším zápase, v kterém porazila proOFFICE 5:4. Hned čtyřikrát bodoval Vladimír Pátek (3+1), dvakrát pak Jiří Levý (1+1) a Vít Popelka (0+2). Tým proOFFICE měl čtyři dvoubodové hráče a to Davida Ference (2+0), Matěje Procházku a Vladimíra Wagnera (oba 1+1) a Tomáše Berana (0+2).

Po ULITĚ vyzval proOFFICE tým FC Kanec, který stále mohl živit naději na postup do play-off, na které ztrácel právě tři body. Přestože Kanec v poločase vedl 5:2, utkání nakonec skončilo nerozhodně 8:8 díky gólu hráče proOFFICE Matěje Procházky v posledních okamžicích zápasu a je to tak pravděpodobně tento hráč, který Kanec definitivně připravil o play-off, neboť v dalším zápase dne Kanec prohrál a v posledním kole proti nim budou stát silní Inseminátors FC. Za Kanec bodovali především David Moravec a Ladislav Malina (oba 2+2) či Tomáš Grundza (3+0). Tým proOFFICE táhli zejména Matěj Procházka (4+0), Jiří Mentlík (2+2) či Tomáš Beran (1+2).

Hrací den zakončila přestřelka mezi FC Levels a FC Kanec v poměru 12:6 pro Levels. Ti tak naplno využili únavy Kance hrajícího druhé utkání v řadě bez střídání. Kanec ještě v poločase držel nadějnou remízu 4:4, aby byl nakonec zlomen právě v druhé půli. V dresu vítězů předvedl mimořádný výkon zejména Daniel Štosek (5+2). K němu se šesti body připojil Karel Kraitl (2+4). Za Kanec bodovali hlavně Jaroslav Horský a Ladislav Malina (oba 1+2).

Utkání odstoupivších FC Boe United proti FC Levels a Bridge City byla opět vždy zkontumována v poměru 0:5.

Čelo kanadského bodování ligy hájí před posledním kolem s náskokem šesti bodů Vít Popelka (36+38) z Hospody ULITA před Davidem Mackem (39+29) z Gamblers Most. Trojici nejlepších uzavírá momentálně zraněný Kamil Tůma (39+21) z FC Kanec.

Na něj se dotáhl v tabulce nejlepších střelců ligy David Macko (oba 39 gólů). Za nimi je s odstupem tří zásahů Vít Popelka (36).

Popelka zároveň neohroženě dominuje pořadí nejlepších nahrávačů ligy (38 asistencí) opět před Davidem Mackem (29) a Lukášem Hasprou (24) z Old Bridge.

Trojici nejlepších brankářů ligy kolo před koncem základní části tvoří Miloslav Zajíc z Bridge City (průměr 2,17 obdrženého gólu na zápas), Ondřej Bíro (2,54) z Gamblers Most a Ondřej Murcko (3,09) z Hospody ULITA.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.