SPORT / Fotbal

Gamblers Most oslavili své desáté jubileum
Gamblers Most oslavili své desáté jubileum. 
Autor / zdroj foto: MLMK

MOST

Tuto sobotu se na hřišti 11. ZŠ Most odehrála sice neformální, ovšem z hlediska regionálního a možná i celostátního malého fotbalu velmi důležitá událost. Jedna z nejúspěšnějších značek na poli malé kopané v ČR, tedy tým Gamblers Most, oslavila deset let od svého vzniku.

Tuto oslavu Gambleři pojali tak, jak je jejich zvykem. Tedy jako kombinaci stránky sportovní a stránky společenské. Sportovní část jejich jubilea měla podobu přátelského utkání, v kterém proti sobě nastoupili Gambleři na obou stranách doplnění svými kamarády, příznivci, či letitými legendami a to jako týmy Gamblers Most „zelení“ a Gamblers Most „žlutí“.

Pojďme se tedy krátce ohlédnout za historií jednoznačně nejúspěšnějšího týmu Mostecké ligy malé kopané, který postupně přidává i úspěchy na prestižních turnajích a svou činnost korunoval v desátém roce své existence titulem mistrů ČR v malé kopané.

U samotného zrodu Gamblerů stála osoba jejich čestného předsedy Petra Krále, který s nápadem na vytvoření tohoto týmu přišel a stál i u jejich přihlášení se do ročníku 2006 Mostecké ligy malé kopané. Hned v prvním ročníku Gambleři demonstrovali svou sílu, když vyhráli jak základní část MLMK, tak následně část nadstavbovou a stali se mistry. Následující ročníky byli v jejich podání značně nevyrovnané, když spíše než se soupeři zápolili se svou morálkou, což vyvrcholilo dokonce jejich diskvalifikací v ročníku 2009. Poslední sezóny již však tým připomíná dobře fungující stroj, který ovládl MLMK tři poslední ročníky po sobě.

Samozřejmě, že tato historie dělá z Gamblers Most hegemona regionálního. Ovšem to, co jim poskytuje punc kvality celorepublikové, jsou spíše úspěchy následující. Kromě úspěchů na menších turnajích v malé kopané je v jejich historii zlatým písmem zapsán zejména zlatý hattrick na jednom z nejprestižnějších turnajů u nás a to QuantoCupu. Tuto monstrózní akci za pravidelné účasti kolem sta týmů dokázali Gambleři vyhrát třikrát po sobě v letech 2010, 2011 a 2012. Od té doby dokázali, že jsou silou, se kterou je třeba počítat i na národní úrovni, což plně potvrdili 24.1.2015, kdy se stali oficiálními Mistry ČR v malé kopané.

Za trvání Gamblers Most se v jejich dresu vystřídaly samozřejmě desítky hráčů, ale přesto lze jmenovat pár jmen, která ať již z pozice aktivních hráčů či z pozice zapálených podporovatelů spoluvytváří jejich dějiny. Na prvním místě je to jistě zakladatel Petr Král. Druhým pilířem, na kterém dnes v podstatě Gambleři stojí jak organizačně, tak herně je jejich brankář Ondřej Bíro. Z dalších osobností pak jmenujme Jana Jurise, Michala Macháčka, Martina Tancoše, Roberta Dvořáka, Miroslava Žida, Jakuba Horu, bratry Adama a Matěje Koudelkovi, Lukáše Horáčka, Antonína Ozaňáka, Františka Jelínka či v poslední době Davida Macka.

A jak dopadlo samotné přátelské utkání? Tak jak tomu v podobných „exhibicích“ bývá, týmy se rozešli smírně 6:6. Za zelené si po dvou zásazích připsali Martin Tancoš, Robert Dvořák a Tomáš Gärtner, za žluté si rovněž po dvou zásazích připsali David Macko, František Jelínek a Miroslav Žid. Nakonec tedy rozhodovaly penalty v nichž zvítězili „žlutí“.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.