SPORT / Fotbal

Gamblers Most stráví prázdniny bezpečně na prvním místě
Gamblers Most stráví prázdniny bezpečně na prvním místě. 
Autor / zdroj foto: MLMK

MOST

Boje v rámci Mostecké ligy malé kopané nyní na dva prázdninové měsíce utichnou. Liga se s hřištěm 11. ZŠ rozloučila zápasy dvacátého a dvacátého prvního kola. S blížícími se prázdninami však stále více týmů využívalo možnosti odložit si své zápasy a z celého víkendu tak bylo odehráno pouze šest zápasů.

Sobotní program sestával všehovšudy ze dvou utkání. Tím prvním byl střet mezi Bridge City a proOFFICE. Tým proOFFICE si po dlouhé době opět dopřál luxusu alespoň jednoho hráče na střídačce. Přesto ani toto nakonec nestačilo na třetí letošní vítězství proti Bridge City. To tentokrát dokázalo proti proOFFICE zvítězit v poměru 5:4, přestože prohrávalo již 1:4. Nejvíce body k tomu přispěli Daniel Rulf (2+1) a Ladislav Kobylák (1+2). Kuriózní počin si připsal Jan Myšák, který proOFFICU vstřelil tisící gól v jeho historii. Za proOFFICE si po dvou bodech přispali Aleš Janeček (2+0) a Tomáš Beran a Petr Hrach (oba 1+1).

Jediným dalším sobotním utkáním byl zápas mezi Old Bridge a Hospodou ULITA. V tomto zápase ULITA dokázala postavit pouze pět hráčů a celých padesát minut tak hrála v oslabení. Přesto ani tak nebyla pro Old Bridge snadným soustem a padla pouze těsně 4:5. Nejvíce k výhře Old Bridge přispěl tradičně Lukáš Haspra (0+3), doplňovaný zejména Tomášem Kupem (2+0). Veškerý odpor ULITY obstarávali dva hráči a to Karel Horák (1+3) a Vít Popelka (3+0).

Nedělní čtyřzápasový program zahájily týmy FC Levels a FC Gunners Most. V tomto utkání Levels dokázali zvítězit 4:3, když zvládli ve druhém poločase zázračně obrátit z 0:3. Levels tento zvrat zařídili především Jindřich Gruntorád (2+1) a Václav Harnisch a Tomáš Mikeska (oba 1+1). V týmu poražených úřadovali Dušan Marušík a Rostislav Mička (oba 1+1).

Od dvanácti hodin se proti sobě postavila mužstva Hospoda ULITA a Bridge City. ULITA sice oproti sobotě postavila plnou sestavu, ale opět nedokázala bodovat, když Bridge City podlehla 1:7. Nejproduktivnějšími hráči v řadách vítězů byli Lukáš Čábelka (2+1) a Antonín Fišer ml. (1+2). Čestný úspěch poražených zaznamenal Marcel Březina.

Dále se proti sobě postavily týmy proOFFICE a Inseminátors FC. Družstvo proOFFICE opět platilo daň za svoji letošní zoufalou docházku, když v poločase odešel jeden z jeho hráčů a proOFFICE tak musel druhý poločas absolvovat v oslabení. Zatímco první poločas tak proOFFICE prohrál pouze 3:4, po skončení druhého nakonec podlehl Inseminátorům 3:10. Ofenziva Inseminátors, to byl především Jan Pyskatý (6+1). K němu se pak připojili Pavel Jarolím (1+3) či Jiří Pejchar (1+2). Za proOFFICE si po dvou bodech připsali Vojtěch Benda (2+0) a Matěj Procházka (0+2).

Posledními hráči ligy, kteří nastoupili na hřiště před prázdninami, byli zástupci týmů FC Kanec a Old Bridge. V tomto zápase, kde se skóre přelívalo ze strany na stranu a kde dokázal hráč Kance, David Moravec, vstřelit gól kuriózně nůžkami, nakonec zvítězilo Old Bridge 5:4. Jejich ofenzivu opět obstarával Lukáš Haspra (2+2). K němu se připojil zejména Libor Polomský (2+0). Za Kanec bodoval hlavně střelec hattricku Jaroslav Horský (3+0).

Prázdninovou přestávku minimálně do dohrávek odložených zápasů stráví na prvních třech místech tabulky týmy Gamblers Most, Inseminátors FC a Old Bridge.

Tabulku kanadského bodování pak povede Vít Popelka (32+34) z Hospody ULITA před Kamilem Tůmou (39+21) z FC Kanec a Lukášem Hasprou (32+22) z Old Bridge.

Třemi nejlepšími gólmany s minimálně deseti odchytanými zápasy budou po celé prázdniny Ondřej Bíro (průměr 2,56 obdrženého gólu na zápas) z Gamblers Most před Janem Musilem (3,00) z Inseminátors FC a Ondřejem Murckem (3,28) z Hospody ULITA. Mezi tuto trojici však zřejmě razantně vpadne Miloslav Zajíc z Bridge City, který má po devíti odchytaných zápasech famózní průměr 1,67.

Kromě dohrávek odložených utkání bude první poprázdninovou aktivitou v rámci MLMK první kolo celostátní ligy malé kopané dne 30.8.2015 od 15:00 proti výběru Příbrami.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.