SPORT / Fotbal

František Tůma z FC Kanec bodoval o víkendu hned patnáctkrát
František Tůma z FC Kanec bodoval o víkendu hned patnáctkrát. 
Autor / zdroj foto: MLMK

MOST

Mostecká liga malé kopané vstoupila v tomto víkendu svým osmnáctým a devatenáctým kolem do závěrečné třetiny své základní části a vše tak nezadržitelně spěje k závěrečnému play-off.

Na rozdíl od úplné neděle byly v sobotu odehrány pouze tři zápasy, když zbývající dva byly odloženy. Prvním sobotním utkáním byl střet mezi Bridge City a FC Levels. V něm po poločase 1:1 zvítězili hráči Bridge City 2:1. Za Bridge City stříleli Ladislav Kobylák a Daniel Rulf (oba 1+0), za Levels Jindřich Gruntorád.

V poledne vyzvali druhé Inseminátors FC hráči týmu FC Kanec. Kanec od kontumace v patnáctém kole zlepšil svou morálku a v posledních zápasech se mu nebývale daří. Tentokrát porazil favorizované Inseminátory 7:6. Útok Kance, to jsou bratranci Tůmovi. Tentokrát František Tůma (4+3) a Kamil Tůma (3+1). Za Inseminátors zářil zejména Miroslav Braum (4+0) doplňovaný Janem Pyskatým (1+2).

Sobotní program uzavřela jednoznačná porážka Old Bridge s Gamblers Most 5:16. Hned deset kanadských bodů si připsal v řadách Gamblerů v poslední době výborně hrající David Macko (5+5). Jen o bod za ním zaostal Ondřej Mentlík (6+3). Čtyřikrát pak bodoval Jakub Polák (2+2). Za Old Bridge si i při této porážce přispali po čtyřech bodech Lukáš Haspra (3+1) a Pavel Klárman (1+3).

Nedělní zápasy byly prvními z poslední třetiny základní části. Jednotlivé týmy se tedy letos potkaly již potřetí. Kolo otevřel debakl opět v oslabení hrajícího proOFFICU s FC Levels v poměru 2:15. Tým Levels se o kanadské body podělil spravedlivě téměř celý. Nejvíce gólů zařídili Tomáš Tóth (2+3) a Daniel Štosek (2+2). Za proOFFICE oba góly vstřelil Vojtěch Benda vždy po nahrávce Tomáše Berana.

Druhým zápasem bylo letošní poslední „Bridge“ derby mezi Old Bridge a Bridge City. I napotřetí zvítězilo mužstvo Old Bridge, tentokrát 6:4. Útok vítězů opět táhl Lukáš Haspra (2+3). Dvěma body se připojili Pavel Klárman a Libor Polomský (oba 1+1). Z řad Bridge City vyčnívali Ladislav Kešner (2+1) a Ladislav Kobylák (1+1).

V poledne se střetli jedni z největších letošních favoritů, tedy Hospoda ULITA a Gamblers Most. ULITA Gamblerům podlehla těsně 5:6 po poločase 3:3. Vítěze za dalšími třemi body táhli Jakub Polák (2+2) a Martin Tancoš (1+3). Ofenzivu poražených obstarával především Vladimír Pátek (2+1).

Další zápas mezi FC Kanec a FC Gunners Most byl opět ve znamení představení bratranců Tůmových. Ti si při výhře Kance 8:4 připsali kuriózně každý po osmi bodech. František (6+2) a Kamil (2+6). František Tůma si tak za víkend připsal hned patnáct kanadských bodů a stal se bodujícím víkendu. Za Gunners ke dvěma vlastním gólům Kance skórovali ještě Mario Karafa a Rostislav Mička (oba 1+0).

Víkend uzavřelo velmi kvalitní utkání mezi FC Boe United a Inseminátors FC. Vyrovnaný zápas pro sebe po poločase 0:0 získali v poměru 2:1 Inseminátors FC. Vítězství zařídili Dominik Onuščák (1+1) a Jan Pyskatý (1+0). Za Boe skóroval Tomáš Walter.

Pokud nedojde k výraznému zlepšení herního projevu týmu proOFFICE, který na devátém místě ztrácí na osmý FC Kanec osm bodů, je letos již téměř jistě o složení osmičky postupující do play-off rozhodnuto a dále tak půjde zejména o konečné pořadí a tím o nasazení do čtvrtfinále.

V kanadském bodování ohromně svědčí Kamilovi Tůmovi z FC Kanec návrat jeho bratrance Františka po zranění a Kamil (39+21) se již dotáhl na vedoucího Víta Popelku (29+34) z Hospody ULITA na rozdíl pouhých třech bodů. Na třetím místě jsou Lukáš Haspra (30+17) z Old Bridge a David Macko (29+18) z Gamblers Most.

MLMK se příští víkend hrát nebude, neboť liga vysílá svou rodící se reprezentaci na letošní ZELENCUP, což je jeden z největších turnajů v malé kopané v ČR. V jeho rámci bude jedna ze základních skupin odehrána jako finální příprava na celostátní ligu malé kopané, která bude zahájena na konci srpna 2015.

Za Mosteckou ligu byli nominováni Václav Šlégr (FC Kanec) – brankář a jako hráči v poli - Lukáš Haspra „C“ (Old Bridge), Jan Berka (proOFFICE), Oldřich Kubík (proOFFICE), Jiří Masopust (FC Levels), Jindřich Gruntorád (FC Levels), David Karfík (FC Boe United), Miroslav Braum (Inseminátors FC) a Zdeněk Kopas (Inseminátors FC).

Autor / zdroj: Aleš Janeček

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.