SPORT / Fotbal

FC Gunners Most slaví svou první výhru v Mostecké lize
FC Gunners Most slaví svou první výhru v Mostecké lize. 
Autor / zdroj foto: MLMK

MOST

První červnovou neděli bylo na hřišti 11. ZŠ odehráno kompletní sedmnácté kolo Mostecké ligy malé kopané. A jak tomu v posledních zápasech bývá, o překvapení nebyla nouze.

Kolo otevřel střet týmů proOFFICE a FC Kanec. Přestože jde o sousedy v tabulce ligy, nejednalo se o nijak vyrovnané utkání. Kanec si poměrně pohodlně dokráčel k výhře 9:3 po poločase 4:2. Tým proOFFICE nastoupil, jak je tomu v letošním ročníku smutnou tradicí, opět bez střídání a pro silnou sestavu Kance tak bohužel nepředstavoval větší problém. V řadách vítězů si nejvíce kanadských bodů připsali František Tůma (3+3), který se stal bodujícím kola, Robert Karsa (5+0), který se stal střelcem kola a Václav Štípek (1+4). Za proOFFICE dva góly zařídil Petr Svoboda (1+1).

V druhém zápase dne sahali po velkém překvapení hráči Bridge City proti Gamblers Most. Bridge City trestali laxně hrající Gamblery a dokázali vést 3:1 a poté 4:2. Přesto to byli nakonec opět Gambleři, kdo se radoval z těsné výhry 5:4, když rozhodující gól vstřelil po klasické Gamblerské přesilovce z pozice brankáře Ondřej Bíro (1+1). Hattrickem se k němu připojil David Macko (3+0). Všechny čtyři góly poražených zařídil Daniel Rulf (2+2). K němu se přidal hlavně Ondřej Kobylák (1+1).

Ve třetím utkání dne se definitivně zařadili mezi plnohodnotné týmy ligy FC Gunners Most. Poté co si ve třináctém kole připsali svůj historicky první bod po remíze s proOFFICE, dosáhli v tomto kole i na svou první výhru. Týmem, který jim při tomto milníku asistoval, bylo mužstvo Old Bridge. Jeho hráči si kráčeli k pohodlné výhře a po poločase 4:2 pro Old Bridge nic nenasvědčovalo tomu, že by Gunneři měli poprvé bodovat za plný počet bodů. Přesto to ve druhém poločase dokázali a nakonec zvítězili 7:6. V týmu vítězů se nejvýrazněji prosadil Filip Kosman (4+1). K němu se pak připojili především Miroslav Rendl (0+4) a Martin Fryč (1+2). Útok poražených zajišťovali hlavně Pavel Klárman (3+2) a Lukáš Haspra (2+1).

Ani zbývající dvě utkání kola neskončila vítězstvími papírových favoritů. V prvním z nich slavili výhru výborně organizovaní Inseminátors FC nad Hospodou ULITA v poměru 2:1 po nerozhodném poločase 1:1. Oba góly vítězů vstřelil Ladislav Friček vždy po nahrávce Miroslava Brauma. Čestný úspěch ULITY zaznamenal Vladimír Pátek. Brankář Inseminátorů Jan Musil se díky jedinému obdrženému gólu stal gólmanem kola.

V posledním zápase kola zvítězili FC Levels nad FC Boe United 4:3. Ofenzivu vítězů táhl Jindřich Gruntorád (1+2) doplňovaný Petrem Chobotem (1+1). Za Boe stříleli Marek Hrvol, Lukáš Pechar a Damir Zečevič (všichni 1+0).

V průběžné tabulce ligy jsou za prvními Gamblers Most druzí Inseminátors FC s devítibodovým náskokem na dvojici týmů Hospoda ULITA a FC Boe United.

Trojici nejlepších hráčů ligy zatím stále tvoří Vít Popelka (28+33) z Hospody ULITA, Kamil Tůma (34+14) z FC Kanec a Lukáš Haspra (25+13) z Old Bridge.

Tito tři jsou i nejlepšími střelci ligy - Kamil Tůma (34 vstřelených gólů), Vít Popelka (28) a Lukáš Haspra (25).

Nejlepšími nahrávači ligy jsou stále Vít Popelka (33 asistencí), Vladimír Pátek (17) a Vojtěch Benda z proOFFICE a Petr Vlášek z FC Kanec (oba 16).

Mezi nejlepšími brankáři ligy se prvnímu Ondřejovi Bírovi z Gamblers Most (průměr 2,21 obdrženého gólu na zápas) přiblížil Ondřej Murcko z Hospody ULITA (2,73). Trojici nejlepších uzavírá Jan Musil z Inseminátors FC (3,00).

Autor / zdroj: Aleš Janeček

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.