SPORT / Fotbal

FC Levels vrátili svou výhrou Gamblers Most do čela MLMK
FC Levels vrátili svou výhrou Gamblers Most do čela MLMK. 
Autor / zdroj foto: MLMK

MOST

V neděli byly na hřišti 11. ZŠ odehrány zápasy dalšího kola Mostecké ligy malé kopané. Do těchto zápasů již promluvili i hráči, kteří posílili jednotlivé týmy v rámci prvního přestupního období.

Kolo zahájil zápas mezi týmy FC Levels a Inseminátors FC. Inseminátoři šli do tohoto utkání z pozice aktuálně vedoucího týmu ligy a tak platili za jednoznačné favority. Levels se však dokázali sejít ve velmi kvalitním složení a Inseminátory dokázali porazit 5:3 po poločase 2:1. Ofenzivu poněkud překvapivých vítězů táhla osvědčená jména, Martin Strasburger (1+2) a Petr Chobot (2+0). V řadách Inseminátorů opět zářil Robert Kopas (1+2) doplňovaný Pavlem Jarolímem (2+0).

Druhý zápas dne proti sobě postavil proOFFICE a Bridge City. Toto utkání skončilo fotbalovým, avšak pro malou kopanou netradičním, výsledkem 2:0 pro proOFFICE po bezbrankovém poločase. Do výsledku tohoto zápasu výrazně promluvil právě jeden z nových hráčů na soupiskách, Petr Hrach (1+0). Tento hráč jednak dokázal vstřelit důležitý první gól a zároveň na něj byl odpískán faul za červenou kartu. Přestože se jednalo o korektně hrané utkání, padla v tomto zápase kuriózně červená karta rovněž v řadách proOFFICE. Ani jeden z týmů však nedokázal pětiminutovou přesilovku využít. Druhým střelcem proOFFICE byl Zdeněk Kušnír (1+0). Brankář proOFFICE, Martin Zuda, se vychytanou nulou stal gólmanem kola.

Třetí zápas dne mezi FC Boe United a FC Gunners Most byl odložen a tak kolo pokračovalo střetem mužstev FC Kanec a Gamblers Most. Gambleři napravili své klopýtnutí z minulého kola, kdy jen remizovali s týmem Hospoda ULITA, a Kanec porazili 6:3 po poločase 3:0. Rovněž do vývoje tohoto zápasu výrazně promluvila nová posila v řadách Gamblerů. Jiří Zigmund (1+3) se podílel hned na čtyřech gólech vítězů. K němu se připojil hattrickem Michal Macháček (3+0) a třemi asistencemi Miroslav Žid (0+3). Poražené opět táhl produktivní Kamil Tůma (2+1) a také Tomáš Grundza (1+1).

Posledním zápasem neúplného jedenáctého kola bylo utkání mezi týmy Hospoda ULITA a Old Bridge. V něm tým Old Bridge zaplatil snad až příliš krutou daň za absenci svých tří nejproduktivnějších hráčů a ULITĚ podlehl 3:12 po poločase 1:6. V barvách ULITY byl opět nemilosrdný Vít Popelka (6+3), který tak reagoval na bodové představení svého největšího konkurenta v kanadském bodování ligy, Kamila Tůmy z FC Kanec, z minulého kola. Stal se tak bodujícím i střelcem 11. kola. Zdatně mu sekundovali zejména Stanislav Levý (0+4) a tříbodoví Jiří Levý (1+2) a Martin Pučok (0+3). V týmu poražených si po dvou bodech připsali Jaroslav Šromek (1+1) a Pavel Klárman (0+2).

O čelo kanadského bodování se momentálně přetahují Kamil Tůma (30+14) z FC Kanec a Vít Popelka (21+23) z Hospody ULITA. Ten je za Tůmou jen na nižší počet vstřelených gólů. Se značným odstupem je za nimi Lukáš Haspra (16+10) z Old Bridge.

Stejná trojice i pořadí je mezi třemi nejlepšími střelci ligy Kamil Tůma (30 gólů), Vít Popelka (21) a Lukáš Haspra (16).

Pouze trojice nejlepších nahrávačů ligy má lehce jiné složení. V čele těží ze svých dirigentských schopností Vít Popelka (23 asistencí). Za ním je s 15 asistencemi jeho spoluhráč z Hospody ULITA Vladimír Pátek a trojici nejlepších uzavírá Kamil Tůma (14).

Pořadí nejlepších tří gólmanů ligy se poslední kola nemění a dochází tak pouze ke změnám průměrů obdržených branek na zápas. Se skvělým průměrem 2,22 vede Ondřej Bíro z Gamblers Most. Za ním si pohoršil na 2,80 Jan Musil z Inseminátors FC. Třetí Ondřej Murcko z Hospody ULITA je momentálně na hodnotě 3,10.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.