SPORT / Fotbal

Gambleři kousek od ztráty prvních letošních bodů
Gambleři kousek od ztráty prvních letošních bodů. 
Autor / zdroj foto: MLMK

MOST

Zápasy šestého kola Mostecké ligy malé kopané odstartovalo střetnutí dvou aktuálně nejlepších týmů sezóny. Doposud stoprocentním Gamblers Most se z pozice druhého týmu postavili Inseminátors FC.

A byli to právě Inseminátors, kteří byli letos zatím nejblíže k tomu, aby pokazili Gamblerům jejich dosud čistý štít. Poločas pro sebe získali v poměru 2:1 a ještě v průběhu druhé půle dokázali nad favoritem vést 4:2. Gambleři však znovu osvědčili svou schopnost zvrátit pro sebe i nepříznivě se vyvíjející zápas a nakonec urvali vítězství v poměru 5:4. Nejvíce kanadskými body se na tom podílel Robert Dvořák (1+2), doplňovaný dvoubodovými Davidem Mackem (2+0) a brankářem Ondřejem Bírem (0+2). V týmu neúspěšných vyzyvatelů se dvěma body prezentovali Pavel Jarolím a Dominik Onuščák (oba 1+1).

Ve druhém utkání dne se proti sobě postavila mužstva Old Bridge a proOFFICE. Skóre tohoto zápasu se po nerozhodném poločase 3:3 zastavilo na konečném stavu 5:4 pro proOFFICE. V týmu vítězů zaznamenal hattrick Zdeněk Kušnír (3+0). Ze spoluhráčů mu sekundovali zejména Vojtěch Benda (1+2) a David Smetánka (1+1). Tahounem ofenzivy Old Bridge byl Lukáš Haspra (2+1).

To, jak moc mají rádi fotbal, v poledne opět ukázali hráči FC Gunners Most, kteří jdou sice od porážky k porážce, ale přesto se každý týden sejdou a vždy znovu se postaví svému soupeři bez bázně a hany. Tentokrát podlehli týmu Bridge City v poměru 1:10, přičemž na této demolici se nejvíce body podílel Ladislav Kobylák (5+2). Dosažených sedm kanadských bodů a pět gólů z něj činí jak bodujícího tak i střelce kola. Čtyřmi body se k němu připojil Lukáš Čábelka (2+2) a třemi Luboš Božovský (2+1). Brankář vítězů, Daniel Rulf, se stal s jednou obdrženou brankou gólmanem kola. Čestný úspěch Gunnerů zaznamenal Lukáš Rozsypal.

V dalším střetnutí se Hospodě ULITA postavili hráči FC Levels. I Levels se mohli přesvědčit o stoupající formě ULITY, když pro sebe sice dokázali získat první poločas v poměru 3:2, aby nakonec přesto odešli smeteni 3:9. Ve své letošní ofenzivní show pokračuje v týmu vítězů Vít Popelka (tentokrát 4+1). Přesto se v tomto zápase mezi jeho spoluhráči našel ještě o bod lepší fotbalista a to Vladimír Pátek (2+4). Dvěma body ještě přispěli Roman Bystrý a Martin Pučok (oba 0+2). V týmu poražených měly všechny tři vstřelené góly podpis Jiřího Masopusta (2+1).

Kolo uzavřel střet mezi FC Kanec a FC Boe United. Boe šlo od počátku za výhrou a skóre se nakonec zastavilo na stavu 7:3 právě pro Boe. Nejlépe se opět ukázal jejich hráč Damir Zečevič (2+2). K němu se pak připojili zejména Michal Junek (2+1), Tomáš Walter (1+1) a také dvoubodoví bratři Hrvolové Marek (2+0) a Jaroslav (0+2). Za poražené všechny tři góly obstaral Filip Kosman (1+2).

Gambleři tak i po šestém kole vedou tabulku bez ztráty bodu před Inseminátors FC. Od třetího do sedmého místa je pak hned pět týmů se stejným bodovým ziskem.

Kanadské bodování ligy vede již o osm bodů Vít Popelka (10+15) z Hospody ULITA před Kamilem Tůmou (10+7) z FC Kanec a dvěma šestnáctibodovými hráči Inseminátors FC Dominikem Onuščákem (8+8) a Pavlem Jarolímem (7+9).

Pozice nejlepšího střelce má momentálně hned čtyři jména, když ji shodně s deseti vstřelenými góly okupují Vít Popelka, Kamil Tůma, Damir Zečevič (FC Boe United) a Ladislav Kobylák (Bridge City).

Nejlepšími nahrávači ligy jsou momentálně Vít Popelka (15), Vojtěch Benda (10) z proOFFICE a Pavel Jarolím a Vladimír Pátek z Hospoda ULITA (oba 9).

Třemi nejlepšími brankáři jsou aktuálně Ondřej Bíro (průměr 2,50 obdrženého gólu na zápas) z Gamblers Most, před Janem Musilem (2,80) z Inseminátors FC a Ondřejem Murckem (3,50) z Hospody ULITA.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.