SPORT / Fotbal

Popelka bodoval proti svému bývalému týmu hned desetkrát
 
Autor / zdroj foto: MLMK

MOST

Zápasům pátého kola Mostecké ligy malé kopané ukázalo aprílové počasí svou vlídnější tvář a na hřišti 11. ZŠ Most si tak mohli hráči jednotlivých týmů užívat paprsky jarního slunce.

V deset hodin dopoledne se proti sobě postavily týmy FC Boe United a Hospoda ULITA. Boe zaplatilo krutou daň za to, že celý první poločas odehrálo v oslabení o jednoho hráče. ULITA této výhody beze zbytku využila a již po půli bylo o osudu zápasu rozhodnuto, když ULITA vedla 8:0. Demoralizované Boe sice v poločase doplnilo počet hráčů, ale konečné porážce 14:1 již zabránit nedokázalo. ULITA tak po své minulé první výhře začíná roztáčet obrátky své výkonnosti. Hned pod deset gólů vítězů se podepsal bývalý hráč Boe Vít Popelka (4+6) a stal se tak bodujícím kola. Ofenzivu s ním obstarávali zejména Stanislav Levý (2+4), Vladimír Pátek (2+3) a David Bečvář (3+0). Čestný úspěch Boe zaznamenal Damir Zečevič. Gólman ULITY, Ondřej Murcko, se po jediné obdržené brance stal brankářem kola.

V druhém zápase se utkala mužstva FC Kanec a Bridge City. Aktuálně nejlepší střelec ligy, Václav Šlégr, se zatáhl do brány a byl spoluautorem vítězství Kance v poměru 6:2. Téměř všechny góly vítězů obstaral Kamil Tůma (4+1). S ním pak vynikali dvoubodoví Filip Kosman (1+1) a Petr Vlášek (0+2). Oba góly poražených vsítil Antonín Fišer mladší.

Třetím utkáním kola byl střet mezi FC Levels a Old Bridge. Hráči Old Bridge po minulé porážce tentokrát zvítězili 5:2 po poločase 3:0. Vítěze za výhrou táhli hned čtyři dvoubodoví hráči a to Vilém Plechinger (2+0) a dále Michal Broskovics, Lukáš Haspra a Pavel Klárman (všichni 1+1). I Levels měli přes pouhé dva vstřelené góly svého dvoubodového hráče a to Petra Chobota (1+1).

V jednu hodinu se odehrála repríza loňského finále mezi proOFFICE a Gamblers Most. Přestože dokázal proOFFICE favorita tradičně alespoň část zápasu trápit (poločas skončil 2:2), ukázali nakonec Gambleři poměrně důrazně, kdo je úřadujícím mistrem, když proOFFICE přejeli v poměru 8:3. Ve sportu vždy ceněný hattrick vstřelil za vítěze Jan Juris (3+0). Jeho třem bodům se ze spoluhráčů vyrovnal pouze Martin Tancoš (1+2). Po dvou bodech pak přidali Martin Hlaváček (1+1) a Jakub Polák (0+2). Za povšimnutí stojí důležitý gól na 1:1, který za Gamblery vstřelil z pozice brankáře Ondřej Bíro (1+0). Dva góly za poražené vstřelil Jan Berka (2+0).

Kolo uzavřel zápas mezi Inseminátors FC a FC Gunners Most. Gunneři tentokrát podlehli 3:13, ovšem díky debaklu Boe, nešlo tentokrát o nejvyšší prohru kola. Hned pět gólů vítězů vstřelil Pavel Jarolím (5+2) a stal se tak střelcem kola. Výkonem jen o málo horším se prezentoval Zdeněk Kopas (3+3). Po čtyřech bodech si pak ještě připsali Dominik Onuščák (2+2) a Tomáš Rain (1+3). V řadách Gunnerů předvedl zajímavý individuální výkon Martin Fryč (1+2), který dokázal zařídit všechny jejich góly.

Na dva body pak ještě dosáhl Lukáš Rozsypal (1+1). Inseminátoři budou moci svou formu ukázat v příštím kole, když z pozice aktuálně druhého týmu vyzvou vedoucí Gamblery. Do čela kanadského bodování se svým nedělním výkonem katapultoval Vít Popelka (6+14) z týmu Hospoda ULITA. Za ním je se ztrátou tří bodů Kamil Tůma (10+7) z FC Kanec a pak dva čtrnáctibodoví zástupci týmu Inseminátors FC a to Dominik Onuščák (7+7) a Pavel Jarolím (6+8).

Střelcům vládnou hráči FC Kanec, Kamil Tůma (10 gólů) a Václav Šlégr (9) před Damirem Zečevičem (8) z FC Boe United. Nejlepším nahrávačem ligy je aktuálně zcela bezkonkurenčně Vít Popelka (14 asistencí) před Pavlem Jarolímem z Inseminátors FC a Vojtěchem Bendou z proOFFICE (oba 8).

Brankářům s vyšším počtem odehraných zápasů momentálně vévodí Ondřej Bíro z Gamblers Most (průměr 2,20) před Janem Musilem z Inseminátors FC (2,25) a Patrikem Laznou z FC Levels (3,50). Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.