SPORT / Fotbal

Gambleři jsou i po čtvrtém kole stále stoprocentní
Gambleři jsou i po čtvrtém kole stále stoprocentní. 
Autor / zdroj foto: MLMK

MOST

Poslední březnovou neděli byly na hřišti 11. ZŠ odehrány zápasy čtvrtého kola Mostecké ligy malé kopané.

Kolo otevřelo střetnutí týmů Bridge City a Inseminátors FC. Hráči Bridge City navázali na svůj zlepšený výkon z minulého kola a s jedním z favoritů ligy dokázali v první půli držet krok a dosáhnout poločasového výsledku 1:1. Bohužel v druhém poločase se sesypali a nakonec utrpěli porážku 1:7. V řadách vítězů si hned pět kanadských bodů připsal Dominik Onuščák (1+4). Z jeho přihrávek těžil zejména Ladislav Friček (4+0). Po dvou bodech si ještě připsali Jiří Pejchar a Jan Pyskatý (oba 1+1). Čestný úspěch poražených zaznamenal Ladislav Kobylák. Druhý zápas proti sobě postavil FC Gunners Most a proOFFICE.

Gunneři i přes sympatický výkon platili za chyby v obraně a loňskému finalistovi podlehli 2:9. Ofenzivu vítězů táhl zejména Jan Berka (2+3), doplněný Vojtěchem Bendou a Zdeňkem Kušnírem (oba 2+2). Za poražené skórovali Petr Janeček a Lukáš Rozsypal (oba 1+0).

V poledne začal zápas mezi aktuálně prvním a druhým týmem ligy, tedy mezi Gamblers Most a FC Levels. Přestože Levels odmítli být snadným soustem, Gambleři osvědčili opět svou kvalitu, a zvítězili po boji 2:0. Za vítěze skórovali František Jelínek a David Macko (oba 1+0). Brankář Gamblerů, Ondřej Bíro, se vychytaným čistým kontem stal brankářem tohoto kola.

Čtvrtým utkáním dne byl střet Old Bridge a FC Boe United. V tomto utkání tým Old Bridge podlehl 6:8 po poločase 1:2. Pod výhrou Boe jsou podepsáni zejména čtyřbodoví Petr Antonů (4+0), Damir Zečevič (3+1) a Radek Valoušek (0+4). Bodujícím čtvrtého kola se stal hráč Old Bridge Jaroslav Holman (3+3). Jeho výkon umocňují dva fakty. Jednak toho dosáhl z pozice hráče poraženého týmu, což je značně neobvyklé, a za druhé se podílel naprosto na všech gólech svého týmu. Ze spoluhráčů mu sekundoval zejména Lukáš Haspra (2+1). Přestože v tomto zápase padlo 14 gólů, nešlo o nejgólovější utkání dne.

Tím byl poslední zápas dne mezi týmy Hospoda ULITA a FC Kanec. ULITA v tomto utkání poprvé dokázala potvrdit předsezónní prognózy a konečně ukázala naplno svůj ofenzivní potenciál, když po vyrovnaném poločase 4:4 nakonec dokázala smést Kanec v poměru 10:5. Jediným, kdo dokázal bodově dorovnat Jaroslava Holmana z Old Bridge, byl v týmu ULITY Vít Popelka (1+5) a dělí se s ním tak o titul bodujícího kola. Bodově se mu ze spoluhráčů přiblížili zejména Petr Linka (4+1), Martin Pučok (2+1) a Vladimír Pátek (1+2). V týmu poražených si po třech bodech připsali Václav Šlégr (3+0) a Kamil Tůma (2+1).

Na čele kanadského bodování dorovnali Jiřího Masopusta z FC Levels (7+5) právě dva posledně jmenovaní hráči týmu FC Kanec a to Václav Šlégr (9+3) a Kamil Tůma (6+6).

Václav Šlégr je zároveň po prvních čtyřech kolech nejlepším střelcem ligy s devíti zásahy. Na této informaci je kuriózní to, že Václav Šlégr za Kanec v předešlých sezónách působil výlučně jako gólman. Se sedmi vstřelenými góly jsou za ním Jiří Masopust (FC Levels), Damir Zečevič a Petr Antonů (oba FC Boe United).

Své dirigentské schopnosti letos opět osvědčuje Vít Popelka z týmu Hospoda ULITA, když s osmi asistencemi vévodí průběžnému pořadí nejlepších nahrávačů ligy. Za ním jsou se sedmi přihrávkami Vojtěch Benda (proOFFICE) a Lukáš Pechar (FC Boe United).

Mezi brankáři s vyšším počtem odehraných zápasů se vychytanou nulou dotáhl Ondřej Bíro (Gamblers Most) na Jana Musila (Inseminátors FC) - oba průměr 2,00. Za nimi je s průměrem 3,00 Patrik Lazna z FC Levels.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.