SPORT / Fotbal

Mostecká liga malé kopané zahájila další ročník
Mostecká liga malé kopané zahájila další ročník. 
Autor / zdroj foto: MLMK

MOST

Tato sobota byla prvním hracím dnem nového ročníku Mostecké ligy malé kopané. Prosluněné hřiště 11. ZŠ přivítalo na startu nakonec pouze 10 týmů, když dva z loňských účastníků se letošního ročníku nezúčastní a žádný z nových zájemců svou snahu o založení nového týmu nedotáhl do konce.

Přesto se Mostecká liga může pyšnit puncem nejvyšší kvality v podobě účasti mistra republiky v malé kopané, týmu Gamblers Most. Úřadující mistři MLMK, Gambleři, budou muset opět obhajovat svou pozici hned před několika adepty na jejich mistrovský titul. Dle síly kádru budou letos první v řadě mezi těmito zájemci hráči týmu Hospoda ULITA, následováni Inseminátors FC, FC Boe United či FC Kanec.

První kop do balónu v sezóně 2015 provedli hráči týmu FC Levels v zápase proti proOFFICE. Byť v tomto zápase byli favorizováni loňští poražení finalisté, hráči proOFFICE, vývoj zápasu tyto prognózy nepotvrdil. Tým proOFFICE, který se sešel ve velmi slabé sestavě, nebyl od počátku schopen vzdorovat dobře hrajícím FC Levels a záhy inkasoval. Pak sice ještě dokázal vyrovnat na 1:1, ale od této chvíle již FC Levels vývoj zápasu nepustili z ruky. Konečné skóre se zastavilo na hodnotě 7:4 pro Levels, přičemž nejvíce se na této výhře podílel ve velké pohodě hrající Jiří Masopust (2+2) doplněný dvoubodovými Jindřichem Gruntorádem (2+0) a Václavem Harnischem a Tomášem Mikeskou (oba 0+2). V týmu poražených veškerý odpor obstarávali zejména Vladimír Wagner (2+1) a Tomáš Tuhý (1+1).

Další utkání proti sobě svedlo v "Bridge" derby týmy Old Bridge a Bridge City, což jsou jediní letošní nováčci, byť ne čistokrevní, neboť někteří z jejich hráčů v minulé sezóně působili v týmu FC Citizens. Toto utkání od počátku kontrolovali sehranější Old Bridge, kteří nakonec zvítězili 9:4. Bridge City však svůj potenciál ukázali ve druhém poločase, který skončil nerozhodně 3:3. V dresu vítězů podal nejvýraznější výkon Robert Babák (3+1). Ze spoluhráčů mu sekundovali Michal Broskovics (2+1) a Jaroslav Holman (1+2). Za povšimnutí stojí hned dvě asistence jejich brankáře Viléma Plechingera. V týmu poražených získali po dvou kanadských bodech Ladislav Kobylák (2+0) a Antonín Fišer ml. (0+2).

Hned třetí zápas letošního ročníku proti sobě svedl dva z největších favoritů, týmy Hospoda ULITA (loni Sportbar Delta) a Gamblers Most. Oba týmy se sešly v silných sestavách a zápas tomu odpovídal. Nabídl dobrou úroveň s vysokým nasazením z obou stran, o čemž vypovídá hned 5 udělených žlutých karet. Samotné střetnutí se neslo ve znamení dlouho marné snahy Gamblerů o prostřelení brankáře ULITY Ondřeje Murcka. Zejména díky jeho výkonu vyhrála ULITA první poločas 1:0. Přesto Gambleři pro sebe dokázali zápas nakonec získat v poměru 3:1 po gólech Davida Macka (1+1) a výborně hrajícího Jakuba Hory a Roberta Dvořáka (oba 1+0).

Čestný úspěch ULITY zaznamenal Karel Horák. I přes prohru se Hospoda ULITA důrazně přihlásila o pozici hlavního vyzyvatele Gamblerů.

Čtvrtý zápas dne proti sobě postavil FC Kanec a FC Gunners Most. Loňský otloukánek ligy, tým FC Gunners Most, předvedl dobrý výkon podepřený vysokou mírou bojovnosti a Kanci nakonec podlehl přijatelných 8:3. Za FC Kanec bodovali hned šestkrát Filip Kosman (4+2) a Tomáš Grundza (3+3), což z nich učinilo bodující kola. V týmu poražených si po dvou bodech připsali Miroslav Rendl (1+1) a Jan Zeidl (0+2).

Kolo uzavřel zápas FC Boe United proti Inseminátors FC. Rovněž Inseminátoři prokázali svou kvalitu a dokázali pro sebe získat utkání v poměru 1:4, když veškerou ofenzivu obstarali aktivní Dominik Onuščák (2+1), a dále Tomáš Rain (1+2) a Ladislav Friček (1+1). Skvěle chytající brankář Inseminátorů Jan Musil se díky jedné obdržené brance stal společně s brankářem Gamblerů, Ondřejem Bírem, gólmanem kola.

Další kolo se odehraje příští neděli a všichni diváci jsou samozřejmě na hřiště 11. ZŠ Most srdečně zváni.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.