SPORT / Hokej

Popis:
7.4.2018

Infarktový závěr derby, Litvínov vyhrál v prodloužení

KARLOVY VARY / LITVÍNOV

Druhé barážové derby Litvínovem bylo přímým soubojem o druhou příčku, kterou aktuálně o bod hájila Verva. Energie sice skórovala jako první, ve druhé třetině však Verva během minuty dvěma brankami skóre zcela otočila. Třetí třetina přinesla opravdu hektické momenty, nejprve se totiž energetici dostali zpět do vedení, vzápětí ale Litvínov vyrovnal. V prodloužení si nakonec vzali druhý bod právě hosté.

Vstup do podkrušnohorského derby byl poměrně klidný, Litvínov držel puk na svých hokejkách a zvolna kombinoval daleko od své branky. Vyčkávací hokej však narušilo brzké vyloučení Vervy a následný tlak Energie, při němž ani na chvíli nezaváhala a ostřelovala Michaela Petráska. Ačkoliv se v této početní výhodě nezadařilo, domácí pokračovali v rychlé hře a díky tomu nadále přehrávali poněkud těžkopádně působícího soupeře. Právě pomalá a v přihrávkách nepřesná hra hatila jakékoliv ofenzivní snažení Litvínovských, zatímco s jistotou kombinující energetici vesele vyráželi k dalším útokům, v nich jim však chybělo přesné zakončení. Po deseti minutách jasné převahy se už Západočeši dokázali gólově prosadit, po vhazování v obranném pásmu domácích se k puku dostal Martin Kohout, jenž přesprintoval soupeře a samostatný únik zakončil bekhendem přímo pod břevno. Po vstřeleném gólu ještě narostla převaha Karlovarských, ti totiž prakticky vůbec nepouštěli Vervu do útoku a její opravdu vzácné výpady spíše přinášely užitek Západočechům v podobě mnoha rychlých brejků. Dění na ledě však přesto zcela postrádalo nápaditost a nějakou aktivitu, tudíž se ustálil monotónní obrázek - útok Energie zakončený střelou přímo do výstroje Petráska, po následném vhazování brzy zlikvidovaná kombinace a nepřesná přihrávka hostí vracející puk na hokejky Karlových Varů. Nepříliš atraktivní a pomalý hokej vytrval až do závěrečných dvou minut třetiny, kdy se kvůli vyloučení Vervy hra trochu více přesunula do jejího předbrankového prostoru, skórovat se však už nikomu nepodařilo.

Úvod prostřední periody se stále nesl v duchu pomalé hry s minimem šancí a pukem převážně ve středním pásmu. Útočné příležitosti měly oba celky podobné množství, žádná z nich však nedisponovala dostatečnou kvalitou pro ohrožení dosud relativně v klidu chytajících gólmanů. Oproti prvnímu dějství si Litvínov zahrál s pukem podstatně více, dokonce měl chvílemi i v utkání trochu navrch a to ve 26. minutě vyústilo ve vyrovnávací branku. Marek Baránek si sjel k mantinelu pro nahozený kotouč, obtočil se kolem branky a mezi betony překonal Filipa Novotného, pomohla mu zřejmě i teč domácího hráče. O pouhou minutu později přišel další úder Vervy, když se v domácím brankovišti ocitl puk bez majitele a ve zmatku se nejrychleji zorientoval Juraj Mikuš. Rychlý obrat dostal Litvínov do dobrého rozpoložení a rázem to byli právě Severočeši, kteří bezpečně drželi otěže utkání. Hosté zvýšili tempo, na což Karlovarští nedokázali dostatečně odpovědět, čehož si Verva byla dobře vědoma a zahájila svou ofenzivní kanonádu. Filip Novotný však dokázal napravit své dřívější pochybení a v brankovišti domácích opět předváděl jisté zákroky. I díky tomu se v průběhu druhé poloviny dvacetiminutovky dokázali energetici vzpamatovat a srovnat se soupeřem krok, opět hrozili zejména z bleskových brejků. Postupně si Karlovy Vary vybojovaly zpět herní převahu a poslední minuty druhé třetiny už předváděly někdejší zdařilou ofenzivní práci, Litvínov však dokázal kontrovat podobně kvalitní obranou. Pár desítek sekund před koncem ještě ujel do brejku Stanislav Balán, svůj blafák do bekhendu ale nevměstnal mezi tři tyče.

Energetici se hnali za vyrovnáním s odhodláním, Litvínov si však své vedení hlídal od prvního buly posledního dějství. Důrazný forčeking a nepropustné střední pásmo byly důležitými aspekty, které vnášely vývoj utkání do rukou hostů, kteří si byli vědomi svého náskoku a zbytečně se nehnali do útoku. Energetici se však po trochu nejisté pětiminutovce dokázali rozehrát a postupně nahlodávali litvínovskou obrannou hráz zdařilou kombinační hrou. Hosté se snažili odpovědět s podobnou snaživostí, kterou prezentovali v podobě brejků, ty však narozdíl od karlovarských útoků nedisponovaly dostatečným trváním a přesností přihrávek. Ani přes nevyrovnané skóre ale utkání stále nenabízelo očekávanou úroveň, tempo hry sice mírně vzrostlo, oboustranně zdařilé bránění do těla však neumožňovalo jakýkoliv větší tlak. Přesto se ale v 50. minutě domácí dočkali vytouženého srovnání, když ránu od modré Michala Plutnara v mezikruží perfektně tečoval Daniel Vrdlovec. Ztráta vedení spustila poplach v litvínovských řadách, a hosté tak zahájili ještě důraznější a rychlejší hru, kterou poměrně úspěšně bojovali o prostor na ledě. Posledních sedm minut utkání přineslo vůbec poprvé skutečně atraktivní podívanou a zanedlouho se obratu dočkala i Energie, když rána švihem od modré v podání Daniela Krejčího doplachtila až do sítě. To však nebylo vše, co hektický závěr přinesl, Litvínovu stačily k odpovědi jen dvě minuty. Martin Hanzl vybojoval u domácí branky kotouč a nabil Marku Baránkovi, který z první opět srovnal skóre a nakonec poslal utkání do prodloužení.

Náhlou smrt 3 na 3 zahájili výrazně lépe energetici, kteří okamžitě po buly začali kombinovat a pálit na Michaela Petráska. Litvínov se prakticky ani na okamžik nedostal ke kotouči, vysokou aktivitu domácích ale likvidoval brilantními zákroky severočeský gólman. Nakonec se však z prakticky jediné šance Vervy dokázal prosadit nehlídaný Lukáš Doudera a přinesl svému týmu druhý bod.

HC Energie Karlovy Vary - HC VERVA Litvínov 3:4 po prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Kohout (Krejčí), 50. Vrdlovec (Plutnar, T. Rachůnek), 56. Krejčí (O. Beránek) – 26. Baránek (Sörvik, Matoušek), 27. J. Mikúš (Sörvik, M. Hanzl), 57. Baránek (M. Hanzl)
Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Brejcha, Pešek
Vyloučení: 1:3
Diváci: 5226

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan (A), Plutnar, Krejčí, Kovačevič, Pajk – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Osmík, Skuhravý (C), Šafář – O. Beránek, Tuominen, Vrdlovec

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Sörvik, Baránek, Iberer, Hunkes, Frolo, Z. Sklenička – Marek Růžička, J. Mikúš, M. Hanzl – F. Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – Trávníček (C), Řehoř, Matoušek – Jurčík, Válek, Jícha

Autor / zdroj: David Sokol / hokejkv.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Litvínov v Pardubicích zvítězil, nasázel Dynamu pět branek

Prohru o tři branky si v posledním domácím utkání skupiny o jedenácté až čtrnácté místo připsali hokejisté Pardubic proti Litvínovu.

Post

Kontroly hazardu v Ústeckém kraji nepolevují

Dalších třináct nelegálně provozovaných herních zařízení, tzv. kvízomatů, zadrželi v uplynulých dnech ústečtí celníci.

Post

Karlovy Vary si i přes prohru s Litvínovem zajistily extraligu na příští sezonu

Po třech barážových sezonách čeká hokejisty Energie a jejich fanoušky konečně méně dramatické jaro. Západočeši se prolínací soutěži už stoprocentně vy

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA