SPORT / Fotbal

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
17.10.2016

Do finále postupují Gamblers Most a FC Jeptišky

MOSTECKO

Sobotní první semifinálové zápasy a nedělní odvety poslaly do letošního finále DRFG Mostecké ligy první a druhý tým základní části, tedy Gamblers Most a FC Jeptišky. Byť oba týmy vzhledem ke svým výsledkům v základní části platily za favority, přesto si před víkendem nemohly být postupem jisty. V rolích vyzyvatelů se jim totiž postavila silná mužstva Hospoda ULITA a GMS Most.

První ze semifinálových dvojic tvořily týmy FC Jeptišky a GMS Most. Přestože se dokázalo GMS sejít v sobotu i v neděli ve výjimečně silné sestavě, dokázaly Jeptišky pokaždé nastoupit ve srovnatelné či dokonce ještě vyšší kvalitě. Jako hlavní rozdíl se pak ukázal post brankáře. Zatímco mezi tyčkami Jeptišek působil mistr Evropy do 21 let, Václav Šlégr, byli nuceni hráči GMS Most postavit do brány hráče z pole, neboť jejich opora ze základní části, Slavomír Švácha, byl zraněn.

Sobotní zápas pro sebe dokázaly Jeptišky získat v poměru 3:1 po poločase 2:0. Mimořádným výkonem se na hřišti prezentovali zejména Marek Olah (2+0) a Jakub Hruštinec (0+2). Za GMS Most korigoval Dominik Dolejší.

V nedělní odvetě by tak musel tým GMS Most zvítězit o dva a více gólů. Silné Jeptišky však opět nepřipustily žádné komplikace a dokráčely si tentokrát pro vítězství 7:3. Směrem dopředu opět úřadoval Jakub Hruštinec (2+3) doplňovaný tentokrát střelcem Danielem Kasalem (4+0) a z pozice brankáře asistujícím Václavem Šlégrem (0+2). V barvách GMS opět vyčníval zejména Dominik Dolejší, tentokrát s Michalem Nguyenem (oba 1+1). Z první dvojice tedy do za týden hraného finále bezpečně postoupily FC Jeptišky.

Druhou dvojici pro semifinálová utkání tvořili hráči Gamblers Most a Hospody ULITA. Ta dokončila základní část dokonce na šestém místě, ale přesto odmítla být pro Gamblery snadným soustem.

V sobotu se oba týmy rozešly po výhře 3:1 pro Gamblers, když ale ULITA dokázala hrát zcela vyrovnanou partii. Vítěze táhl zejména Zdeněk Macháček (1+1). Společně s ním pálili ještě Petr Hlaváček a Ondřej Mentlík (oba 1+0). Za ULITU snižoval Vít Popelka.

I v neděli se ULITA dokázala sejít v silném složení a tentokrát možná dokonce silnějším, než Gambleři. Byla to také ULITA, kdo měl ze začátku více šancí a poté, co šla do vedení, jí k postupovému výsledku chyběl jeden vstřelený gól. Gambleři ale zvýšili obrátky a dokázali ještě do poločasu obrátit na 2:1. V tu chvíli by již musela ULITA v součtu se sobotním výsledkem zvítězit o 3 góly, což již bylo nad její síly. Přesto se alespoň dobře hrající ULITA dokázala rozloučit se semifinálovými boji výhrou 5:4 a získat tolik ceněný skalp mistrů republiky. Ofenzivu vítězů táhl neúnavný Vít Popelka (0+4). Z jeho pasů pak těžili zejména Dominik Nobst a Stanislav Levý (oba 2+0). Gamblery v neděli za postupem táhli především Tomáš Režný (1+2) a Matěj Koudelka (2+0).

Semifinálové zápasy, které se všechny vyznačovaly opravdu mimořádnou úrovní, tedy poslaly do finále dvojici letošních největších favoritů, Gamblers Most a FC Jeptišky, a do boje o bronzové medaile týmy GMS Most a Hospoda ULITA.

Kanadské bodování play-off vede stále Jakub Polák (9+4) z Gamblers Most před svým spoluhráčem Ondřejem Mentlíkem (5+6) a dvojicí z GMS Most Vladimírem Wagnerem (7+2) a Michalem Nguyenem (3+6).

Nejlepšími střelci finálové části jsou Jakub Polák (9 zásahů), Vladimír Wagner (7) a trojice pětigólových Gamblerů Ondřej Mentlík, Tomáš Karaus a Matěj Koudelka.

Nejlepšími nahrávači vyřazovací fáze pak jsou shodně se šesti asistencemi Ondřej Mentlík, Michal Nguyen a Vít Popelka z Hospody ULITA.

Liga vyvrcholí finálovým programem příští neděli od jedné hodiny odpoledne a všichni příznivci mosteckého malého fotbalu jsou na něj srdečně zváni.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Litvínov v Pardubicích zvítězil, nasázel Dynamu pět branek

Prohru o tři branky si v posledním domácím utkání skupiny o jedenácté až čtrnácté místo připsali hokejisté Pardubic proti Litvínovu.

Post

Kontroly hazardu v Ústeckém kraji nepolevují

Dalších třináct nelegálně provozovaných herních zařízení, tzv. kvízomatů, zadrželi v uplynulých dnech ústečtí celníci.

Post

Karlovy Vary si i přes prohru s Litvínovem zajistily extraligu na příští sezonu

Po třech barážových sezonách čeká hokejisty Energie a jejich fanoušky konečně méně dramatické jaro. Západočeši se prolínací soutěži už stoprocentně vy

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA