SPORT / Fotbal

Popis: Mostecké pětice v reprezentaci.
Mostecké pětice v reprezentaci.
18.8.2016

Na EURO v malém fotbale vyráží pět zástupců Mostu

MOST

Mostecký malý fotbal dostal další pomyslné razítko osvědčující jeho mimořádnou kvalitu. Ve dnech 21.8. – 28.8.2016 proběhne v maďarském Székesféherváru Mistrovství Evropy v malém fotbale. Česká republika, tradičně jeden z největších favoritů, letos vyráží obhajovat loňské čtvrté místo opět s patnáctičlenným týmem.

A bude to Most, kdo v něm bude mít největší zastoupení. Hned pětice mosteckých hráčů se probojovala do tohoto závěrečného výběru a bude tak příští týden usilovat v Maďarsku o některou z medailí.

Tuto pětici tvoří Ondřej Bíro – brankář, a dále v poli hrající David Macko, Michal Macháček, Tomáš Režný a Jakub Polák.

V tomto složení dostali mostečtí příležitost na poslední přípravné akci v Německu, kde český národní tým smetl jak německou U21 (8:3), tak „A“ výběr (dokonce 8:0). Zřejmě právě toto vystoupení v kombinaci se skvělými výsledky Mostu v DRFG Superlize malého fotbalu, kde Most nakonec skončil těsně druhý za Prahou, zajistily mosteckým zástupcům reprezentační dresy. Ve všech pěti případech jde o jedny ze základních stavebních kamenů mosteckého výběru.

Ondřej Bíro diriguje mostecké výkony z brány s kapitánskou páskou na ruce a svým herním pojetím ustanovil v malém fotbale naprosto novou pozici „ofenzivního brankáře“.

David Macko skončil na konečném druhém místě mezi nejlepšími střelci celostátní ligy, vyhrál kanadské bodování mosteckého výběru (17+8) a zcela jistě by měl patřit k největším ofenzivním zbraním českého národního týmu.

Michal Macháček se v malém fotbale dlouhodobě prezentuje velmi vysokou kvalitou a jeho výjimečná levačka mu v uplynulé sezóně zajistila bilanci 7+6 v devíti odehraných zápasech DRFG Superligy malého fotbalu.

Jakub Polák bude mít v Maďarsku z mosteckých jasně největší reprezentační zkušenosti, neboť se v týmu zabydlel již dříve a jeho kvalita a nasazení mu zajišťovaly pozvánky na reprezentační akce opakovaně. V bodování mosteckého týmu skončil loni s bilancí 8+12 na druhém místě za Davidem Mackem.

Tomáš Režný se prezentuje mimořádně kvalitní defenzivní činností, kterou ovšem kombinuje se zcela nadstandardní podporou ofenzivy svého týmu. Dokázal tak i z pozice obránce v uplynulé sezóně zaznamenat v celostátní lize hned 17 (7+10) kanadských bodů a skončit na celkovém třetím místě v mosteckém výběru.

Most pak bude mít své zastoupení i v realizačním týmu, kde bude na pozici zdravotníka působit zdravotník mosteckého výběru Lukáš Ondroušek.

Na Mistrovství Evropy se Česká republika utká v základní skupině postupně s Portugalskem (22.8. - 16:00), Walesem (24.8. - 16:00) a Bulharskem (25.8. - 16:00) a všechna tato utkání bude živě přenášet Česká televize. Všichni příznivci a fanoušci mosteckého malého fotbalu tak mohou držet jeho zástupcům palce u televizních obrazovek.

Více informací získáte na www.fotbal-most.cz.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Litvínov v Pardubicích zvítězil, nasázel Dynamu pět branek

Prohru o tři branky si v posledním domácím utkání skupiny o jedenácté až čtrnácté místo připsali hokejisté Pardubic proti Litvínovu.

Post

Kontroly hazardu v Ústeckém kraji nepolevují

Dalších třináct nelegálně provozovaných herních zařízení, tzv. kvízomatů, zadrželi v uplynulých dnech ústečtí celníci.

Post

Karlovy Vary si i přes prohru s Litvínovem zajistily extraligu na příští sezonu

Po třech barážových sezonách čeká hokejisty Energie a jejich fanoušky konečně méně dramatické jaro. Západočeši se prolínací soutěži už stoprocentně vy

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA