SPORT / Fotbal

Popis:
13.5.2016

Most jede do Prahy pro titul

MOST / PRAHA

Souboj bájných Davida s Goliášem. To bude nejvíce připomínat blížící se zápas mezi výběry Mostu a Prahy v rámci dvanáctého kola DRFG Superligy malého fotbalu. Zatímco výběr Prahy reprezentuje až 15 000 registrovaných hráčů rozdělených do několika soutěží Hanspaulské ligy, výběr Mostu je sestavován z deseti týmů DRFG Mostecké ligy, které mají na soupiskách všeho všudy 217 hráčů. A přece to bude Most, kdo 18.5.2016 v 16:40 půjde do tohoto utkání v pozici toho, kdo je v tabulce výš.

Konkrétně Most vede celou soutěž o dva body před druhou Prahou. A právě takto rozdané karty činí z tohoto střetnutí zápas roku, který pravděpodobně rozhodne o tom, kdo v premiérovém ročníku DRFG Superligy malého fotbalu pozvedne nad hlavu pohár pro vítěze. Tým, který v tomto utkání vyhraje, totiž bude mít v rámci zbývajících dvou kol situaci již jen ve svých rukách. Třešničkou na dortu násobící atmosféru tohoto zápasu pak bude přímý televizní přenos na sportovním kanále České televize.

Významu všeho výše uvedeného odpovídá mostecká nominace, kterou nelze nazvat jinak, než ideální. Za Most nastoupí ta nejklasičtější sestava, která se největší měrou podepsala pod dosavadní mostecké úspěchy. Mostecký tým nastoupí ve složení Bíro Ondřej "C", Šlégr Václav ml. - brankáři, Hruštinec Jakub, Karaus Tomáš, Kešner Ladislav, Macháček Michal, Macko David, Onuščák Dominik, Polák Jakub, Popelka Vít, Pyskatý Jan a Režný Tomáš. Rovněž u Prahy se dá očekávat, že za ni na hřiště nastoupí to nejlepší, co bude k dispozici a mělo by tak jít o skutečné vyvrcholení prvního ročníku DRFG Superligy malého fotbalu.

A jak blížící se utkání a svou nominaci hodnotí mostecký trenér Vojtěch Benda?

"S nominací jsem logicky velmi spokojen. Jde o nejsilnější možnou sestavu a já jsem rád, že se všem hráčům podařilo, zařídit si na zápas volno. Do utkání sice budeme nastupovat v pozici toho, kdo o dva body vede a měla by to být logicky Praha, kdo se bude tlačit dopředu, ale nám není vlastní, čekat na to, co udělá soupeř. Podstatou našeho projevu, je permanentní kontrola obrazu hry a není důvod od toho upouštět ani s Prahou. Již u nás s tím měla Praha problémy a vyrovnala šťastně až v posledních vteřinách utkání. Pevně věřím, že tentokrát to již nedokáže," začal svou odpověď Benda.

"Samozřejmě že obě mužstva před sebou budou mít ještě další dvě kola a stát se může cokoliv, přesto jsem přesvědčen, že o vítězi DRFG Superligy malého fotbalu se rozhodne tuto středu v Praze," dokončil Benda.

Významu zápasu odpovídá i to, že z Mostu bude vypraven autobus pro fanoušky, aby měl Most co nejsilnější podporu přímo na místě. Ostatní příznivci mosteckého malého fotbalu pak mohou držet palce našim hráčům u televizních obrazovek.

Více informací naleznete na www.fotbal-most.cz.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Litvínov v Pardubicích zvítězil, nasázel Dynamu pět branek

Prohru o tři branky si v posledním domácím utkání skupiny o jedenácté až čtrnácté místo připsali hokejisté Pardubic proti Litvínovu.

Post

Kontroly hazardu v Ústeckém kraji nepolevují

Dalších třináct nelegálně provozovaných herních zařízení, tzv. kvízomatů, zadrželi v uplynulých dnech ústečtí celníci.

Post

Karlovy Vary si i přes prohru s Litvínovem zajistily extraligu na příští sezonu

Po třech barážových sezonách čeká hokejisty Energie a jejich fanoušky konečně méně dramatické jaro. Západočeši se prolínací soutěži už stoprocentně vy

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA