13.8.2017

27 pivovarů a 5 000 návštěvníků. To byly Pivní slavnosti v Litoměřicích

LITOMĚŘICE

Sobota byla v Litoměřicích ve znamení piva. Ochutnávku zlatavého moku si na Mírovém náměstí nenechalo ujít přes 5 tisíc návštěvníků.

„Mnoho lidí přišlo již na koncert skupiny Mandrage, který celou akci odstartoval velkolepě. Prostor slavností se postupně plnil až do večerních hodin, návštěvníci se mohli účastnit soutěží, stali se také porotou, když hodnotili nejlepší pivo či stánek, u kterého se nejlépe pije,“ sdělila ředitelka městských kulturních zařízení Věra Kmoníčková.

A kde, že se nejlépe pilo? V soutěži o „stánek, u kterého se nejlíp pije“, vyhrál pivovar Millenium, kde nalévaly krojované výčepní s plavými vlasy. Nejlepší pivo měl zase plzeňský pivovar Raven.

Autor / zdroj: Mgr. Anna Hrochová